İLGİLİ HABER: EGE'DE FIRTINA BEKLENİYOR

Uşak'ta önümüzdeki günlerde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Eylül ayının başında yaşanan sel felaketleri nedeniyle büyük sorunlar yaşayan Uşak için önümüzdeki günlerin hava tahminleri dikkat çekti. 

Hava tahminlerine göre, kentte sıcak hava bir süre daha etkisini gösterecek ve bu hafta içi Perşembe gününden Cumartesi gününe kadar sağanak yağış bekleniyor.

hava1

BUGÜN, YARIN VE ÇARŞAMBA GÜNÜ PARÇALI BULUTLU

Uşak'ta hava sıcaklıkları Perşembe gününe kadar 28 ila 32 derece arasında değişecek. Bu hava sıcaklıkları ciddi bir bunaltıcı etiki yapacak ve 28 Eylül 2023 Perşembe gününden itibaren sıcaklıkların bugünkü tahminlere göre 8  derece birden düşmesi öngörülüyor. Hava sıcaklıkları tahminlere göre perşembe günü, 24 derece görünüyor. Aynı gün gök gürültülü sağanak yağışın da hakim olması tahminler arasında.

hava2

Uşak'ta ve çevresinde yağmurlu bir hava olacak Uşak'ta ve çevresinde yağmurlu bir hava olacak

CUMA VE CUMARTESİ DE YAĞIŞ GÖRÜNÜYOR

Uşak'ta Cuma ve Cumartesi günü de yağışlı görünüyor. Meteoroloji, olası bir afet riski durumunda Uşak Valiliği kanalıyla bilgilendirme yapabilir. Öte yandan Uşak'ta, Eylül ayının başında yoğun yağmurlar sele neden olmuş ve esnaf maddi anlamda ciddi kayıplar yaşamıştı. Selle beraber kentte altyapı tartışmaları başlamış ve belediye yönetimi, altyapının yeterli olduğunu yağmurun çok fazla yağdığını bildirmişti. 

hava

FOTOĞRAFLAR: ALPARSLAN DUR

Editör: Ali ARASLI