Uşak Tıp'ın Kurucu Dekanı: Buraya sadece dışkı tahlili yapacak değil, ders anlatacak adam da lazım Uşak Tıp'ın Kurucu Dekanı: Buraya sadece dışkı tahlili yapacak değil, ders anlatacak adam da lazım
Uşak Fotoğraf1Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 14 ve 17 Mayıs 2024 arasında, Atatürk Kültür Merkezi’nde devam edecek olan, “Uşak’ta İlk Bahar Fotoğraf Yarışması Sergisi” açıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel’in katılımıyla açılışı yapılan sergide, dereceye giren ve jüri özel ödülü alan 7 fotoğrafla beraber sergilenmeye değer bulunan 39 eser yer aldı. Yarışmada eserleriyle yarışan Uşak’taki orta ve lise dengi öğrenciler, çektikleri fotoğraflar hakkında bilgiler verdi. Yaylada çekilmiş yan yana 2 kelebek, Eşme Takmak Barajı’nda gölge gibi uçan kuşlardan, Susuzören köyünden gelen kır ve manzara fotoğrafları dikkat çekti. Aynı zamanda, Uşak kent merkezi ve kentin muhtelif turistik bölgelerinde de fotoğraflar sergide yer buldu. Öğrencilerin gözünden Uşak’ta ilk bahar, fotoğraflarla anlatılırken, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, öğrencilerden çektikleri fotoğraflar hakkında bilgiler aldı.
Uşak Fotoğraffff

DERECEYE GİRENLERE PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ

Yarışmada dereceye girenlere aynı zamanda para ödülleri verildi. Eşme Sıtkı Çetin Ortaokulu’ndan Berra Sultan Dursun, Banaz Bilim ve Sanat Merkezi’nden Elif Deniz Sarıoğlu ve Alper Günbayram Ortaokulu’ndan da Çınar Uğuz orta okul kategorisinde derece yaptı. Liselerde ise; Uşak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden Şerif Ulaş, Şehit Adem Çiftçi Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden Aslı Akıncı ve Eşme Şehit Mustafa Eğerci İmam Hatip Lisesi’nden de Ayşe Muhammed Tısravi ödül aldı. Eşme Galip Çetin Ortaokulu öğrencisi Zafer Başar da jüri özel ödülüne layık görüldü.
Uşak Fotoğraf4
Yarışma ve sergi hakkında kısa bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, yarışmaya 88 eserin başvurduğunu belirtti. Yücel, 7 eserin ödüle layık görüldüğünü ve 39 eserin de sergiye konduğunu ifade etti. Yarışmaya katılan ve Uşak’ta ilkbaharı anlatan tüm öğrencilere teşekkür eden Yücel, öğrencileri güzel sanatlara teşvik edecek programların süreceğini dile getirdi.
Öte yandan fotoğraf sergisi 3 gün boyunca halka açık olacak ve saat 10:00 ile 20:00 arasında ziyaret edilebilecek. 
Uşak Fotoğra3
Editör: Ali ARASLI