Uşak Ankara karayolu üzerinde, yağmur nedeniyle kayan otobüs refüje ve ağaçlara çarparak güçlükle durdu. Olay bugün sabah 8:30 sıralarında, Şehit Mehmet Bozkuş Köprülü Kavşağında meydana geldi.

Otobüs4-1

İzmir’den Ankara istikametine giden ve Ağağolu Tekstil işçilerine taşıyan 64 LN 013 plakalı otobüsün sürücüsü Yaşar Coşkun, kaygan yol nedeniyle hakimiyetini kaybetti. Bir kamyonete ve ardından refüjde bulunan demirlere ve ağaçlara çarpan otobüs, güçlükle dururken, ön kısımda hasar oluştu. Otobüs sürücüsünün hayati tehlikesinin bulunmadığı ve hastanede tedavi altına alındığı belirtildi. Otobüste sadece şoförün bulunması olası can kayıplarının da önüne geçti. 

Otobüs3-1
OTOBÜSÜ ÇEKMEK İÇİN CİDDİ UĞRAŞ VERİLDİ
Otobüsü çekmek için ciddi bir uğraş ortaya konuldu. Olay yerine gelen vinç operatörü, otobüsün ilk olarak yönünü değiştirmek zorunda kaldı. Bu sefer de arka tekerler refüjdeki çamur ve ağaçlardan dolayı hareket etmedi. Otobüsün

TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi

Otobüs1-1

ön kısmını kaldırıp öyle indirme yolu denendi ve vincin bağlı olduğu kamyonun gücü de bulunduğu yerden çıkarmaya yetmedi. Yapılan uzun uğraşların sonunda, hasarlı otobüsü çıkardılar. Fakat Şehit Mehmet Bozkuş Köprülü Kavşağı’ndan Ramada Otel’in bulunduğu bölgeye kadar, her 2 istikamette de trafik kontrollü bir şekilde ilerledi. 

Otobüs2-2

Editör: Ali ARASLI