İYİ Parti Uşak Belediye Meclisi Grubu, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın afiş ve bilbordlarını belediye bütçesinden karşılamasını eleştirdi. Konuyla ilgili İYİ Partili Necmi Dursun, yaptığı açıklamada diğer adayların kendi çabalarıyla bunları sağladığını ifade etti. Benzer şekilde İYİ Partili Muhammet Gür de dün yaptığı programda bu konuya değindi. Gür, Uşak Belediyesi'nin kaynaklarıyla seçim kampanyası yapılmaması gerektiğini belirtti. Gür, "Arkadaşlarımız dün fotoğraflarını attılar ve belediyeye ait 2 otobüs AK Partili Uşak Belediye Başkan adayı için giydirilmiş. Bunlar doğru şeyler değil" dedi. 

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN: YASAL BİR ENGEL YOK

Eleştirilere yanıt veren Uşak Belediye Başkanı ve adayı AK Partili Mehmet Çakın, yaptığı işlemlerde her hangi bir hukuksuzluk olmadığını söyledi. Bu ayki meclis toplantısında da gündeme gelen konu hakkında konuşan Başkan Mehmet Çakın, 5 yıl boyunca yoğun bir afiş ve bilbord asımı yapmadıklarını kaydetti.

Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor

Başkan Çakın, şöyle söyledi: “Ben de 31 Mart 2024 tarihine kadar görevdeyim, şu an aday olmam bu gerçeği değiştirmez. Benim Belediye Başkanı safıtıyla bunları anlatmamda bir engel yok. Hizmetlerimizi anlatan bilbordlar ve farklı medya kanallarını kullanmamda her hangi bir yasal engel yok. 31 Mart günü seçimden çıkacak belediye başkanı, yine aynı çalışmaları yetki ve sorumlulukları çerçevesinde yapacaktır.”

Editör: Ali ARASLI