Uşak’ın Banaz ilçesi Bahadır köyünde bir kediye tecavüz edildiğine dair sosyal medyadaki iddialar üzerine, Banaz Kaymakamlığı bir açıklama yaptı. Söz konusu iddia üzerine Jandarma ekiplerinin Banaz Bahadır köyünde detaylı bir inceleme yaptığı ve bu soruşturmanın ardından bu tip bir olayın yaşanmadığı bildirildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Banaz ilçesi Bahadır köyünde “Kedinin tecavüze uğradığı’ iddialarının sosyal medyada yayılması üzerine bir bilgilendirme yapma amacı doğdu. Uşak İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, gerekli inceleme ve araştırmayı yaptı” ifadesi yer aldı.

KEDİYİ VETERİNER HEKİM KONTROL ETTİ

Açıklamada kedinin veteriner hekim tarafından control edildiği bildiriilerek, kedinin omuriliğinde kırık bulunduğu ifade edildi. Açıklamada. ”13 Temmuz 2023 günü veteriren hekim tarafından yapılan incelemede tecavüze dair bir bulgu ve delil olmadığı tespit edilmiştir” denildi.

CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'da jet gibi Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı yanıtı CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'da jet gibi Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı yanıtı

Aynı açıklamada, kediye tecavüz edildiğine dair iddiaları ortaya yayanlar hakkında yasal işlem yapılacağı da bildirildi.

Editör: Ali ARASLI