Uşak Üniversitesi Moleküler Biyoloji Bölümü'nün mezuniyet töreninde açtığı LGBT simgesi olan gökkuşağı bayrağı nedeniyle tepki alan Melisa Caymaz, gazeteduvar.com'a yaptığı açılamada ölüm tehdidi aldığını öne sürdü. Gazete Duvar'dan Cihan Başakçıoğlu'na konuşan Melisa Caymaz, hakkında çıkan haberlerden sonra ölümle tehdit edildiğini bildirdi. 

Melisa Caymaz'ın açtığı gökkuşağı bayrağı, bazı gazete ve internet haber sitelerinde, "Türk ve Müslüman aile yapısını hedef alıp, toplum ahlakını dinamitleyen LGBT sapkınlığı üniversitede hortladı” şeklinde haberleştirildi.

melisa

Söz konusu haberlerin ardından Uşak Üniversite Basın Danışmanlığı imzasıyla bugün bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, açılan gökkuşağı bayrağı olayından üniversitenin mesul olmadığı ve öğrenci hakkında inceleme başlatıldığı bildirildi.

TWITTER'DA İLGİNÇ YORUMLAR

Öte yandan Caymaz'ın bayrak açtığı görüntü twitter üzerinden paylaşıldı. Görüntünün altına gelen yorumlar dikkat çekti. Bir sosyal medya kullanıcısı, Uşak'ı Ege Bölgesi'nin Konya'sı olarak tanımladı.  

Ortadoğu’da herkesin mülteci olma ihtimali var, bunu insani olarak çözmek isteyen herkes haklı! Ortadoğu’da herkesin mülteci olma ihtimali var, bunu insani olarak çözmek isteyen herkes haklı!

konya

Editör: Ali ARASLI