Uşak CHP'de Özkan Yalım'ı eleştirmek yasak! Eleştirenler için ihraç talebinde bulunuluyor! Uşak CHP'de Özkan Yalım'ı eleştirmek yasak! Eleştirenler için ihraç talebinde bulunuluyor!
Uşak Belediye Meclisi’nde ilk toplantı yapıldı. Uşak Belediye Başkanı CHP’li Özkan Yalım, ilk Belediye Meclisi toplantısını yaptı. Toplantıda plan bütçe, dış ilişkiler, imar, çevre ve sağlık, trafik, sosyal yardım, kentsel dönüşüm, eğitim ve spor, park bahçe ve doğal afetler, kadın, dış ilişkiler ve hayvan hakları komisyonlarına üyeler seçildi. Katip üyeler Emre Karslı ve Devrim Alkan olurken, encümene de; Ozan Bayık, Mehmet Karakoç ve Halil Arslan seçildi.

ÇEVRE KOMİSYONUNA MADENE YAKIN İSİM GİRDİ

Adaylık döneminde Uşak Kışladağ altın madenine yakın olduğu gerekçesiyle çeşitli eleştiriler alan Uşak Belediye Meclis Üyesi CHP’li Özhan Özgöbek’in Çevre Komisyonu’na girmesi dikkat çekti. Aynı komisyonda AK Parti’den de kimya işi yapan Ayhan Öztürk de yer aldı. Her 2 ismin yanı sıra; Devrim Alkan, Mehmet Akif Şanlı ve Ebru Özkaracahisar yer aldı.

ÇALIŞANLARIN SOSYAL DENGE TAZMİNATI GÜNDEME GELDİ

Öte yandan Meclis’te çalışan memurların sosyal denge tazminatı da gündeme geldi. Uşak Belediye Başkanı seçilen Özkan Yalım’ın bu dönemde, çalışan memurlara sosyal denge tazminatı vermesi oylamaya sunuldu. Oy birliğiyle memurlara sosyal denge tazminatı verilmesi konusundaki yetki Yalım’a devredildi. Sosyal denge tazminatı için geçtiğimiz günlerde 190’a yakın Uşak Belediyesi memuru, AK Parti’ye yakın sendikadan istifa ederek, CHP’ye yakın sendikaya geçmişti. Yalım’dan önceki Başkan Çakın, çalışanlara yaklaşık 8 bin 500 TL gibi bir sosyal denge tazminatı ödüyordu.  
Editör: Ali ARASLI