Motorin fiyatlarına beklenen zam geldi ve 2,03 kuruş daha litre fiyatı arttı. Buna göre motorinin litre fiyatı Uşak'ta ve Türkiye genelinde euro dizel cinsinde 38,80 TL'den 40,83 TL'ye yükseldi. Yaklaşık 41 TL olan motorinin litre fiyatı özellikle çiftçilikle uğraşanları kara kara düşündürmeye başladı. 

MOTORİNİN FİYATI 41'E DAYANDI! UŞAK, İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DEN PAHALI

İran Cumhurbaşkanı'nın ölümü ve Orta Doğu'daki gerilim Dolar  TL ve faizi nasıl etkiler? Selçuk Geçer yorumladı İran Cumhurbaşkanı'nın ölümü ve Orta Doğu'daki gerilim Dolar TL ve faizi nasıl etkiler? Selçuk Geçer yorumladı

Önceki gün 1,70 kuruş olarak beklenen zam, son bir düzenlemeyle revize edildi ve 2,03 TL'ye çıktı. Söz konusu zamla birlikte motorinin fiyatı Uşak ve Anadolu'daki bir çok noktada yükseldi 40,83'e çıktı. İstanbul'da ise 37,97 TL olan motorin gelen zamla beraber tamı tamına 40 TL'ye sıfırlandı. Ankara'da ise 40,55 TL'den motorin arz ediliyor. 

Uşak, en yakın büyükşehir olan İzmir'i de kuruş farkıyla mazotun litre fiyatında geçti. Buna göre İzmir'de gelen son zamla birlikte fiyat 40,77'ye çıktı. 

BENZİNE DE YARIN GECEDEN İTİBAREN ZAM BEKLENİYOR

Öte yandan Uşak'taki akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren benzin fiyatlarına da 14 Eylül 2023 Perşembe günü zam geleceğini ve bunun da son kararını EPDK'nın vereceğini bildirdi. Kaynaklarımız, benzinin litre fiyatına da 1,64 TL bir zam öngörüldüğünü ve bunun uygulanması durumunda, Uşak'ta ortalama rakamın 39,32'e çıkacağını bildirdi.

Bu zamma göre bezinin litre fiyatı İstanbul'da 38,35 TL'ye, Ankara'da 38,93 TL'ye ve İzmir'de de 39,07 TL'ye çıkması bekleniyor. 

UŞAK GİBİ İLLERDE AKARYAKIT NEDEN DAHA PAHALI?

Öte yandan merak edilen nokta Uşak ve diğer küçük şehirlerde akaryakıt litre fiyatının neden daha pahalı olduğu. Kentteki akaryakıt sektöründe faaliyet gösterenler söz konusu farkın büyük şehirlerdeki sürümden kaynaklandığını bildirdi. Uşak'ın potansiyeliyle İstanbul veya Ankara'daki işlek bir benzinliğin potansiyelinin bir olmadığı ve aradaki farkın bu nedenle olduğu ifade edildi. 

Editör: Ali ARASLI