İYİ Parti ve CHP arasında köprüler atıldı ve bugün için ittifak pek mümkün görülmüyor.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin sonuçları, muhalefette bir dargınlığa ve dağınıklığa neden oldu. Uşak’ta da İYİ Parti ve CHP arasında dargınlıklar var ve 14 Mayıs akşamından beri bu açmazlar çıkılmıyor ve bir taraftan da muhalefetin adayı kim olsun soruları ortalıkta dolaşıyor.

İYİ Parti’nin Uşak’ta 14 Mayıs seçimlerinde aday gösteriline kadar, potansiyel adayı Muhammet Gür’dü ve kazanma ihtimali çok yüksekti.

Tabii 14 Mayıs akşamı alınan seçim yenilgisi ve yurtdışı oylarla kaybetme nedeniyle bir moral bozukluğu, ister istemez İYİ Parti’nin buradaki şevkini kırdı ve teşkilatlar, daha Meral Akşener kesin kararını açıklamadan, ittifak istemediklerini deklare etti.

Bir ara CHP’nin son 2 dönem milletvekilliğini yapan Özkan Yalım’ın İYİ Parti ve CHP çatısını birleştirip çatı aday olmayı düşündüğüne dair ifadeler de kulislerde konuşuldu.

Mimarlar Odası Başkanı Çağlar Samancı ve eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın ismi de ittifakın çatı adayı olarak geçti.

Şimdi soru şu?

Uşak CHP'de Özkan Yalım'ı eleştirmek yasak! Eleştirenler için ihraç talebinde bulunuluyor! Uşak CHP'de Özkan Yalım'ı eleştirmek yasak! Eleştirenler için ihraç talebinde bulunuluyor!

İYİ Parti veya CHP tek başına girerse bu seçimi kazanabilir mi?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Editör: Ali ARASLI