Geçtiğimiz hafta sonuçlarını yayınladığımız Uşak'ta muhalefetin adayının kim olmasına dair anketimizde birinci ve ikinci çıkan Mimarlar Odası Uşak İl Temsilcisi Çağlar Samancı ve İYİ Parti'den milletvekilliğini yurtdışından gelen oylar nedeniyle çok az bir farkla kaçıran Muhammet Gür, bir araya geldi. Gür ve Samancı, söz konusu buluşmayı sosyal iletişim ağı facebook ve diğer mecralarda paylaştılar. Paylaşım çok sayıda beğeni ve yorum alırken, muhalefet partilerinin ortak aday çıkarıp çıkarmayacağı ve kentte durumun ne olacağı da hala belirsizliğini koruyor. 

yemek

TABANDA SAĞ BİR PARTİ ÇATISINDA SEÇİME KATILMA HAKİM

Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu

Muhalefet partilerinin tabanı, sağ bir siyasi partinin çatısı altında seçimlere dahil olmayı şu anda uygun görüyor. Ali Künek'ten bu yana belediye seçimlerinde,  kentte sol bir partinin adayı seçimi kazanamazken, CHP'nin de şu ana kadar parlattığı ve topluma mal edebileceği bir isim yok. Bu nedenle seçmenin büyük bölümü, AK Parti ve diğer sağ seçmenin de oylarına talip olmak için daha merkezde ve milletiyetçi partilerin çatısını uygun buluyor. 

Editör: Ali ARASLI