Yaklaşık 1 önce, hayata gözlerini yuman Uşak TEMA gönüllüsü Derin Yıldız’ın ismi ormanda yaşatılacak. Tema Uşak İl Temsilciliği Faaliyetler Toplantısı’nda konuşan Prof. Dr. Barış Metin, “Derin'in adını Çarıkköy bölgesine kuracağımız bir hatıra ormanıyla yaşatacağız. Hedefimiz 1000 fidanlık bir hatıra ormanı oluşturmak” dedi.

tema3

Uşak Fen Lisesi öğrencisi Derin Yıldız, 18 Eylül 2022 günü, hayatını kaybetti. Henüz 15 yaşındaki Fen Lisesi öğrencisi, basketbolcu ve TEMA gönüllüsü Derin Yıldız’ın vefatı, kentte büyük üzüntüye yol açtı.

Ailesi ve sevenleri, Derin Yıldız’ı gözyaşları içinde toprağa verirken, mensubu olduğu TEMA Uşak İl Temsilciliği, O’nun hatırası için hatıra ormanı oluşturmaya karar verdi.

tema4

TEMA Uşak İl Temsilciliği’nin faaliyetlerinin değerlendirildiği ve Atatürk Kültür Merkezi’ndeki toplantıda, bu konu gündeme getirildi. TEMA İl Temsilcisi Prof. Dr. Barış Metin, “TEMA gönüllümüz Derin Yıldız’ı geçtiğimiz yıl kaybettik. O’nun adına bir şeyler yapmamız gerekiyordu ve Derin'in adını bir hatıra ormanında yaşatacağız. Çarıkköy mevkiinde, Derin Yıldız TEMA hatıra ormanı oluşturulacak. Burada hedefimiz 1000 fidanın dikildiği bir ormanlık alan. Bu vesileyle Derin'i bir kez daha rahmetle anıyoruz” dedi.

tema5

Öte yandan toplantıda, TEMA Ege Bölge Sorumlusu Melike Cengiz, faaliyetler hakkında genel bir sunum yaptı. Toplantıya altın madeni projesine karşı mücadele başlatan Murat Dağı Yok Olmasın Platformu üyeleri de katılırken, kentteki çevre sorunları konuşuldu.

Uşak’ta haremlik selamlık tartışması Uşak’ta haremlik selamlık tartışması

tema2

tema-1

Editör: Ali ARASLI