Uşak ve Türkiye genelinde hava sıcaklıkları Çarşamba gününden itibaren düşecek. Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli, Mart ayının 20’sinden sonra yani Çarşamba’dan itibaren hava sıcaklıklarının düşeceğini ifade etti. Ülke genelinde karla karışık yağmur yağacak bazı merkezlerin olduğunu belirten Sürmeli, yağış sisteminin 20 Mart’tan itibaren batıdan giriş yapacağını kaydetti.

Yağmurlu Hava2

Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok! Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok!

UŞAK’TA BUGÜN VE YARIN HAVA NORMAL

Sürmeli’nin yaptığı açıklamaları Meteoroloji Genel Müdürlüğü verileriyle kıyasladık. MGM verilerine göre bugün ve yarın Uşak’ta hava stabil devam edecek. İzmir, Aydın ve Muğla gibi merkezlerde ise daha sıcak bir hava etkili olacak. Afyonkarahisar ve Kütahya dolaylarında ise hava sıcaklığı 0 ila 12 derece aralığında seyredecek.

Yağmurlu Hava1

MGM verilerine göre 19 Mart Salı günü de Uşak ve çevresinde benzer bir hava görülecek. Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu’sunda bulunan bazı illere ise sarı kodlu uyarı yapıldı. MGM, şu illeri sarı kodla uyardı: “Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Van, Batman ve Şırnak”.

ÇARŞAMBA’DAN İTİBAREN YAĞIŞ VAR

Uşak’ta ve Türkiye genelinde yağışlar Çarşamba günü görülecek. Uşak’ın yanı sıra; İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar ve Kütahya’da da yağışlı hava etkili olacak. Akdeniz ve Marmara bölgesi başta olmak üzere ülke genelinde bir çok ilde yağış var. Doğu Anadolu’da ise kar ve karşı karışık yağmur aynı gün bekleniyor.

Editör: Ali ARASLI