Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler
Uşak’ta havalar kurak devam ediyor. Normalde yılbaşında karlı olan Uşak’ta bu yıl çorak bir iklim yaşanıyor. Murat Dağı’na kar yağmazsa, ilerleyen dönemlerde su sorunu daha da artacak. 
Uşak’ta havalar Pazar gününe kadar güneşli devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Uşak’ta hava sıcaklıkları içinde bulunduğumuz 5 gün boyunca 2 ila 15 derece arasında değişecek. Normalde yılbaşı dönemlerinde karla kaplı olan Uşak’taki kuraklık da bu noktada dikkat çekiyor. Havaların istendiği gibi gitmemesinde, küresel kaynama ve bilinçsizce çevreye verilen zararlar önemli etkenler arasında.  Uşak’ın yakın komşuları İzmir, Aydın ve Muğla’da da havalar sıcak devam edecek. 11 ila 18 derece arasında değişen hava sıcaklıkları nedeniyle, yıl başında daha sıcak bir dönem olması bekleniyor. 

GEÇTİĞİMİZ GÜN 12 KİLOGRAM/METREKARENİN ÜZERİNDE YAĞIŞ OLDU
Uşak’ta en son 23 Aralık 2023 Cumartesi günü yoğun yağışlı oldu. Yağışın düştüğü Cumartesi günü kente ortalama 12 kilogram/metrekare yağmur düştü. Uşak’ta en fazla yağmuru 19 kilogram/metrekare ile Kayaağıl bölgesi aldı. Bunun dışında Eşme Delibaşlı’da 16, Uşak Merkez’de 15,5, Banaz Orman sahasında 14,8, Banaz Ahat’ta 13,1 ve Baltalı göleti çevresinde de 12,9 kilogram/metrekare yağış görüldü. 
Son yağışlarla beraber barajların yüzde 1’in altında bir oranda dolduğu, fakat bu yağışların kuraklığa çözüm olmadığı belirtildi. Kuraklıkla mücadelede Murat Dağı’na yağacak karın çok verimli olacağı bildirildi. Bu yıl Murat Dağı’na beklenen düzeyde kar yağmadığı için kayak merkezi de tam anlamıyla faal hale gelemedi. 
Editör: Ali ARASLI