Uşak'ta öğrenci ve velilerin LGS heyecanı Uşak'ta öğrenci ve velilerin LGS heyecanı

Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, Uşak'taki bir okul müdürünün darp edildiğini öne sürdü.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uzun, Elmalıdere Ortakokulu müdürünün darp eldiğini iddia etti.

Ercan Uzun'un aktardığna göre dün meydana gelen olay güvenlik güçlerine aktarıldı. Okul Müdürüne saldıran M.F.Y.'den şikayetçi olundu. M.F.Y.'nin karakoldaki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi. 

Telefonla ulaştığımız okul müdürü M.T., konu hakkında açıklama yapmayacağını ifade etti. M.T., konunun Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde olduğunu ve konuşma yetkisinin bulunmadığını aktardı. 

İddiaya göre Elmalıdere Ortaokulu Müdürü M.T., makam odasında saldırıya uğradı. Öğrenci velisi olan M.F.Y. tarafından darp edilen okul müdürü hakkında bir açıklama yapıldı.

Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, bu durumu kınadıklarını belirtti. Uzun, geleceğin teminatı olan öğretmenlerin darp edilmesine karşı çıktı.  

uşak darp

Uzun, şu açıklamayı yaptı:

"Eğitim İş Uşak Şubesi olarak bu saldırıyı kınıyoruz. Okul Müdürümüze geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Eğitimde şiddetin bir an önce durmasını istiyoruz. Bu konuda daha ağır yaptırımlar gelmelidir. 

Okullarda güvenlik tedbirleri artırılmalıdır. Okullarımızda yaşanan şiddet olaylarının tekrar etmemesi, eğitimcileri şiddetin hedefi haline getirmiştir.

Eğitimcileri şiddetin hedefinde olan bir toplumun geleceği karanlıktır. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmene şiddeti durdurun. Milli Eğitim Bakanlığı da bu konuda bir çalışma yapmalıdır. İlimiz Uşak'ta ve ülkemizde bu tür olayların artık son bulması gerekiyor. Atatürk'ün çağdaş ve modern Türkiyesi'ne bu zihniyet hiç yakışmıyor".

ercanuzun

Editör: Ali ARASLI