Uşak'ta bir süre önce ulaşım bedellerine zam talep eden kentteki otobüsçü esnafı, akaryakıta gelen ÖTV ve diğer zamlardan sonra ilave artış talep etti. Buna göre daha önce 5 TL olan öğrenciyi 7,5 TL olarak isteyen şoför esnafı, gelen zamla birlikte bunu 10 TL'ye çekti. 7,5 TL olan ve ilk talepte 10 TL olması istenen tam yolcu taşıma bedeli de 12,5 TL olarak revize edildi.

Selçuk Geçer, dolardaki düşüş için kritik uyarı yaptı! Paniklemeyin! Selçuk Geçer, dolardaki düşüş için kritik uyarı yaptı! Paniklemeyin!

Konuyal ilgili telefon üzerinden gazetemize bir açıklama yapan Uşak Şoförler Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, zam talebini güncellediklerini ve 7,5 TL olan öğrenci biletinin 10 TL ve tam yolcu için istedikleri 10 TL’nin de 12,5 TL olmasını istediklerini belirtti. Fiyatın kendilerini kurtarmadığı ve taleplerini güncellediklerini dile getiren Mustafa Korkmaz, “Ne olur ne olmaz bilmiyorum. Esnaf sıkıntı olduğu aşikar. Zammı alıp almayacağımız da net değil. Başkanla konuyu görüşüp ona göre zammın netleşmesini isteyeceğiz. Biz dilekçeyi verdikten sonra zam geldiği için dilekçeyi güncelledik. Dilekçeyi 17 Temmuz 2023 Pazartesi tekrar, belediyeye verdik. Komisyona bu dilekçe gündeme alınacak” dedi.

Editör: Ali ARASLI