TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Geçtiğimiz hafta 4 dükkan satış ihalesine kimse girmeyen Uşak Belediyesi, benzer durumu eski hayvan pazarı olarak bilinen ve benzinlik alanına çevrilen arsa satış ihalesinde de yaşadı. Benzinlik alanı ihalesi de hiçbir katılım olmaması nedeniyle önümüzdeki günlere bırakıldı.

Benzinlikarsa5

ESKİ HAYVAN PAZARI BENZİNLİK ALANI OLDU

Uşak-Denizli Karayolu üzerinde bulunan eski hayvan pazarı, geçtiğimiz dönemde, Uşak Ticaret Borsası’nın taşındığı bölgeye daha yakın bir noktaya kuruldu. TEDAŞ binasının bulunduğu bölgenin yanı başında, uzun yıllar hayvan pazarı olarak faaliyet gösteren ve boşalan alan, imar planında akaryakıt istasyonu olarak belirlendi. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yer alan ve 4 bin 200 metrekarelik benzinlik alanının satışı ihalesi geçtiğimiz aylarda planlandı ve ilana çıktı. 11 Temmuz 2023 Salı günü yapılması planlanan ihaleye hiçbir istekli katılmadı. Dün, Uşak Belediye binasında toplanan ihale komisyonu, katılım olmadığı gerekçesiyle satış ihalesini iptal etti ve önümüzdeki günlerde tekrar planlama yapılarak yeni  satış gününün ilan edileceği bildirildi.

Uşak'ta alkollü mekanda olay çıktı! İşadamı kurşun yağdırdı! Uşak'ta alkollü mekanda olay çıktı! İşadamı kurşun yağdırdı!

benzinlikarsa6

BENZER DURUM, CADDEKİ DÜKKANLAR İÇİN DE YAŞANDI

Uşak Belediyesi, 4 Temmuz 2023 Salı günü de eski hizmet binasında oluşturulan dükkanlar için satış ihalesine çıktı. 192 ve 236 metrekarelik 2’şer dükkan için 32 milyon ile 37 milyon TL arasında fiyatlar belirlendi. İhaleden önce söz konusu dükkanlara 50 milyon TL verecek isteklilerin bulunduğuna dair kamuoyunda yaygın bir kanı oluşurken, bu satış ihalesi de hiçbir katılım olmadığı için iptal edildi.

benzinlikarsa3

İHALELER DOLAR VE ALTINDAKİ PARALAR NEDENİYLE İPTAL OLUYOR

Son dönemlerde Uşak ve Türkiye’deki diğer illerin bazılarında benzer ihaleler iptal oluyor. Önceki dönemlerde, bu tür ihalelerde kıyasıya rekabet olur ve medyada ihaleye fesat karıştığına dair haberler sık sık yer alırdı. Fakat artan dolar kuru, altın fiyatları ve kur korumalı mevduat hesapları, parası olanları bu alanlara yöneltti ve yatırımcılar için şu anda bu alanlar daha karlı olarak görünüyor. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Uşak Belediyesi yöneticileri, “İhaleleri neden katılım olmadığını bilemeyiz. Biz önümüzdeki günlerde ihaleye tekrar çıkarız ve bu fiyatlarda ihalelere katılım olmadığı için her hangi bir oynama olmaz. Güncel değer neyse, onun üzerinden tekrar ihaleye çıkılır. Mülkler belediyenin ve bugün olmazsa yarın mutlaka alıcılar buraya talip olur” dedi. 

Editör: Ali ARASLI