Sivaslı Tatar'da kayıp olan Hüseyin Bulkaz cinayete mi kurban gitti? Sivaslı Tatar'da kayıp olan Hüseyin Bulkaz cinayete mi kurban gitti?
Uşak’ta seçim önü, mahalle muhtarına ve adayına, başka bir muhtar adayı tarafından saldırıldığı belirtildi. Atatürk Mahallesi Muhtarı Ayhan Saman, dün seçim çalışması yaptığı sırada rakiplerinden N.Ç.’nin üzerine yürüdüğünü belirtti. Olay sırasında kızının da yanında olduğunu ve çok korktuğunu ifade eden Ayhan Saman, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Yaşanan olayın ardından, kentteki mahalle muhtarları bir açıklama yaparak sükunet çağrısında bulundu. Uşak Merkez Mahalle Muhtarları Başkanı ve Bozkurt Mahallesi Muhtarı Gökhan Toker, “Bizler savaşa değil seçime gidiyoruz. Yaşanan olay demokratik ortamı gölgelemiştir” dedi. Uşak Merkez Mahalle Muhtarları Başkanı Gökhan Toker, yaşanan olayla ilgili muhtarların ortak hazırladığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
Mahalle Muhtarı1

UŞAK’TA SEÇİM ÖNÜ DEMOKRASİYE KARA BİR LEKE DÜŞTÜ!

Toker, şu ifadeleri kullandı: “İlimizin ve ülkemizdeki tüm yerleşim birimleri için önümüzdeki 5 yılın kaderini belirleyecek bir seçime gidiyoruz. Yarın itibariyle vatandaşımız sandık başında olacak ve burada belediye başkanlarını, belediye ve il genel meclisi üyelerini seçecekler. Aynı zamanda mahallelerimiz için özveri gösteren ve gece gündüz demeden vatandaşın derdine koşan muhtarlarımızı da aynı gün sandıkta belirleyeceğiz. Mahalli idareler ve genel seçimler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Milletimizin iradesi burada tecelli eder ve kazananlar görev alırken, kaybedenler de kazananı tebrik ederler. Bugüne kadar ilimiz Uşak’ta durum hep böyle oldu. Böylesine önemli ve sağduyu içinde geçmesi beklenen yerel seçimlerimize kara bir leke düştü. Dün Atatürk Mahallesi Muhtarımıza yönelik bir saldırı oldu. Maalesef saldıran şahsın da muhtar adayı olması, seçimlerin barış ve kardeşlik havasında geçmesini gölgeledi.”
Mahalle Muhtar2

SAVAŞA GİTMİYORUZ, SEÇİME GİDİYORUZ!

“Bizler Uşak’taki mahalle muhtarları olarak böyle olayların yaşanmamasını istiyoruz” diyen Toker, şöyle devam etti:
“Çünkü bizler, savaşa gitmiyoruz. Bizim tek görevimiz ve asli vazifemiz, mahallemize hizmet etmek ve sorunlarını çözmektir. Mahallelerimizin okul, yol, park ve benzeri sorunları ilk olarak bize geliyor ve bizim yaptığımız girişimler sonucu çözüm yolunda adımlar atılıyor. Bizler Uşak’ın Merkez Mahalle Muhtarları olarak, sağduyumuzdan asla ödün vermeyeceğiz. Yaşanan bu elim saldırının da takipçisi olacağız ve arkadaşımızın da her daim yanında olacağız. Bu saldırıyı esefle kınıyor ve yargı nezdinde gereğinin yapılmasını arz ediyoruz. 31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimlerde bütün aday arkadaşların sağduyulu davranıp seçimin sükunetle geçmesini temenni ediyoruz. Şimdiden seçime giren tüm aday arkadaşlara başarılar diliyoruz.” ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI