TOKİ’nin devam ettirdiği Millet Bahçesi Projesi kapsamında, Uşak’taki yeraltı otoparkı inşaatı da sürüyor. Uşak Belediyesi’nin bir süre önce yapım kısmını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ’ye devrettiği Millet Bahçesi Projesi’nin donatıları oluşturuluyor. Proje kapsamında, bir süre önce temeli atılan ve yaklaşık 800 araçlık yer altı otoparkının inşaatı sürüyor.

Uşak Genç TEMA, Karaağaç göletinde çevre temizliği ve eğlenceli aktiviteler yapacak Uşak Genç TEMA, Karaağaç göletinde çevre temizliği ve eğlenceli aktiviteler yapacak

Otoparkmillet2

Otopark inşaatının bulunduğu bölgedeki çalışmalar kapsamında, kenarlardaki kazık temellerin tamamlandığı görüldü. İç kısımlardaki kazıma çalışmaları ise halen devam ediyor. Yaklaşık 200 milyon TL’ye mal olması beklenen otoparkın tamamlanmasıyla, kent merkezindeki otopark kaynaklı trafik sıkışıklığının biraz rahatlaması bekleniyor. Millet Bahçesi Projesi kapsamında, uzun süre açık otopark olarak kullanılan alanın 2024’ün sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor.

Otoparkmillet3

OTOPARK ALANI ESKİ UŞAK LİSESİ VE BESİM ATALAY ORTAOKULU BAHÇESİ

Otoparkın yapıldığı alan ise daha önce Uşak Lisesi ve bir dönem Besim Atalay Ortaokulu’nun bahçe kısmına denk geliyor. Burada uzun yıllar eğitim veren her 2 okuldan mezun öğrenciler, top oynadı ve çeşitli etkinliklerini bu bahçede yaptı. Buraya otopark yapılması, bu okullardan bazı mezunları üzse de, bazıları da bunun kent için gerekli olduğunu düşünüyor. Kentteki beklentilerden biri de, yer altı otoparkının üzerinin bölgedeki vatandaşın ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde dizayn edilmesi. Uşak’ta kent park olarak başlayan ve Millet Bahçesi adıyla devam eden proje, yaklaşık 9 yıldır devam ediyor. Şu andaki Uşak Belediyesi yönetimi, projenin tamamlanması için TOKİ’yle çeşitli anlaşmalar yapmıştı. 

Otoparkmillet1

Editör: Ali ARASLI