Uşak'ta Deri OSB'nin bulunduğu bölgede TEİAŞ'a ait bir trafoda patlama meydana geldiği ve patlayan bölümün akım trafosu olduğu ve bu durumun kentte uzun süreli bir elektrik  kesintisine yol açmayacağı öğrenildi.

CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'da jet gibi Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı yanıtı CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'da jet gibi Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı yanıtı

Edinilen bilgiye göre bugün, Uşak Deri Karma OSB'nin dışındaki TEİAŞ'a ait bir elektrik akım trafosu patladı. Patlayan mekanizmanın çok büyük bir arıza olmadığı ve kısa sürede düzeltileceği ifade edildi. Şu anda elektrik verilmeyen bölgenin  Deri OSB olduğu ve arızanın giderilmesi için çalışmanın sürdüğü kaydedildi.  

Deri OSB'nin de şu an için elektrik beslemesiyle sorunu giderdiği ve bölgede ve kent merkezinde her hangi bir sıkıntının olmadığı kaydedildi. 

VATANDAŞ PANİĞE KAPILMASIN, KESİNTİ YOK

Bu olayın kentteki yayılımı, '4 gün elektrik kesintisi olacak' şeklinde oldu. Bu konuyal igili gelen ihbarlar üzerine kentte elektrik dağıtımını yapan şirket yetkilileriyle görüştük ve şu anda elektrik arzını engelleyecek bir durumun olmadığı bilgisi paylaşıldı. 

Editör: Ali ARASLI