Uşak’ta kent park olarak başlayan ve Millet Bahçesi olarak devam eden projeyi yerinde inceleyen AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, burada yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Bir önceki dönemde görev yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve ekibi tarafından kent park olarak başlatılan ve bir kısmı tamamlandıktan sonra Millet Bahçesi’ne dönüştürülen proje, uzunca bir süre bekledi ve araya giren pandemi süreci nedeniyle çalışmalar aksadı. Geçtiğimiz günlerde yaklaşık olarak 200 milyon TL’ye ihalesi yapılan Millet Bahçesi’ndeki kalan çalışmalara başlandı. Buna göre buraya otopark ve sosyal donatıların inşa edileceği ve büyük bölümün de yeşil alana çevrileceği bilgisi paylaşıldı.

Uşak Karaağaç Mahallesi'nde park halindeki otomobil aniden yandı! Uşak Karaağaç Mahallesi'nde park halindeki otomobil aniden yandı!

Ayrıca burada bulunan Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ve daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası olarak kullanılan yapı ve Endüstri Meslek Lisesi’nin tescilli bina olan eski atölyelerinin de restore edileceği kaydedildi. Millet Bahçesi’nin şu anda inşaat alanına dönüştürülen kısmı, uzunca bir süredir açık otopark gibi hizmet vermekteydi.

Fakat inşaat başlayınca buradaki araçlar çıkarıldı ve temeli otoparkın inşaatına başlandı. Söz konusu bölgeden araçların çıkarılmasıyla kent merkezinde otopark ihtiyacı da giderek artarken, Uşak Belediyesi yetkilileri, inşaatın bitmesiyle eksikliğin giderileceğini ve kentte ihtiyaç duyulan yeraltı otoparkının inşa edileceğini bildirdi.

Editör: TE Bilişim