Uşak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, tehlikeli kristal ve diğer uyuşturucu maddeleri temin eden ve satan 88 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlılardan 10 tutuklu ve 78’i de tutusuz yargılanacak. 
Uşak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kentte Ağustos ayı içinde sokak satıcılarına yönelik 51 operasyon yapıldı. Yapılan operasyonlarda, yakalanan uyuşturucu maddeler şöyle sıraladı: 

metanfetamin
    29.189 adet Sentetik Ecza,
    1.527 gram Metamfetamin,
    664 adet Ecstasy,
    327 gram Esrar,
    45 kök Hint Keneviri,
    24 gram Bonzai,
    1 gram Eroin,
    253  adet Ruhsatsız Tabanca,
    35  adet Tabanca Fişeği 

Adil Özdemir: Sendikal mücadelelerimiz gençlerimizle güçlenecek Adil Özdemir: Sendikal mücadelelerimiz gençlerimizle güçlenecek

metanfetamin1


10 KİŞİ TUTUKLANDI
Operasyonlar kapsamında yakalananlar uyuşturucu madde ticareti suçundan haklarında işlem yapılan 88 zanlının 10’u tutuklandı. Diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar. Yargı süreci devam ediyor.  Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, söz konusu operayonları devam ettireceğini ve toplum güvenliği ve gençlerin korunması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Son dönemlerde en büyük sorunlardan biri metanfetaminin olarak dikkat çekiyor. 

Editör: Ali ARASLI