Uşak’ta kurulan ve Türkiye’nin en kapsamlı dijital mezarlığı olan dijitalmezarlik.com.tr, her geçen gün büyüyor. Uşak’ta Osman Güvenç tarafından kurulan Dijital Mezarlık, vefat eden yakınlarımızı hatırlamak, mezarlıklarının durumunu incelemek ve yaptırmak için faaliyet gösteriyor. Kabirlerin bakımsız ve düzensiz halleri, sadece dijitalde kayıt altına alınmıyor, aynı zamanda dijital platformun yöneticileri ve mezar ustaları tarafından düzenleniyor.  dijitalmezarlik.com.tr üzerinde, il il mezarlıkların listesi bulunuyor. Seçilen mezarlıkta kişilerin isimleri aranabiliyor. Vefat eden kişinin ad ve soyadının yanı sıra; baba ve anne adıyla doğum ve ölüm tarihi bulunuyor. Ayrıca Google üzerinden konum gösteren lokasyonla da mezarlığın nerede olduğu da belirtiliyor. Sistem bu yönüyle mezarlıkları ziyaret edecek kişilerin doğru yönü bulmasını sağlıyor.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtan şirket hayvanlara sahip çıkıyor Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtan şirket hayvanlara sahip çıkıyor

Dijital Mezar

Dijital mezarlık platformunda, aynı zamanda mezarlıklara bakım yapmak için çeşitli paketler de bulunuyor. Aylık, 4 aylık ve 1 yıllık bakım paketlerinin bulunduğu dijital mezarlık platformunda, mezarlıklara gül ve diğer çiçek dikimleri ile genel bakım hizmetleri de sunuluyor.

KİŞİLER VE KURUMLAR CENAZE KAYDI YAPABİLİYOR

Günlük, aylık ve yıllık vefat istatistiklerinin bulunduğu dijitalmezarlik.com.tr adresiyle girilen platforma cenaze kaydı yapılabiliyor. Aynı zamanda dijitalmezarlik.com.tr adresi üzerinde mezar profilleri oluşturuluyor ve burada taziye defterine, mevtanın yakınları ve sevenleri düşüncelerini yazıyor. Platformda ilerleyen günlerde farklı hizmetler de yer alacağını belirten Dijital Mezarlık Kurucusu Osman Güvenç, özellikle kurum ve kuruluşların bünyesinde görev yapan ve ebediyete intikal eden değerlerimizin hatırlanması için sitenin önemine değindi.

Dijital Mezar2

Osman Güvenç, uygulamanın belediyeler, muhtarlıklar ve kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri için bir kolaylık olduğunu söyledi. Osman Güvenç, “Dijital Mezarlık sitemizi yayına aldık ve burada hayatını kaybeden büyüklerimiz ve sevdiklerimizi hatırlıyoruz. Büyüklerimize buradan dua ve çiçek gönderebiliyoruz. Aynı zamanda mezarlık bakımlarımız da bu platform aracılığıyla gerçekleşebiliyor. Platformumuzda yakın bir dönemde cenaze organizasyonlarının tamamını yapacak hale geleceğiz” dedi.

Dijitalllll

Editör: Ali ARASLI