Uşak için MGM verilerinde 27 Kasım 2023 Pazartesi günü az da olsa kar görülüyor. Bugün Uşak'ın Banaz ilçesine az da olsa kar düştü. Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği Yöneticileri, kar yağışını fotoğrafladı. Alparslan Dur, Banaz'a yağan karı tarih ve isimle hatıralara ekledi. 

Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, Salı ve Çarşamba günü yağışlı havanın etkili olacağını kaydetti. MGM verilerine göre İstanbul ve Ankara’nın kar yağışı seviyesine geleceğini belirtti. Fakat kar yağışının olmayacağını da vurguladı. Rüzgarın iniş eğilimine geçeceğini belirten Sürmeli, havanın 27 Kasım 2023 Pazartesi soğuyacağını belirtti. Sürmeli, 15 günlük süreçte İstanbul’da kar olmadığını belirtti. Balıkesir’de az bir kar geçişi olacağını aktardı. Afyonkarahisar’da az bir kar yağışı bekleniyor.

MGM VERİLERİ NE DİYOR?

Öte yandan MGM verilerine göre Ankara, İstanbul, Uşak, İzmir, Aydın ve Manisa’da hava durumu nasıl olacak?

MGM verilerine göre Ankara’da 27 Kasım 2023 itibariyle hafif kar yağışı görülüyor.  

İstanbul’da ise il genelinde Pazartesi ve Salı yağış yok, fakat Çarşamba ise yağmur gösteriyor. İzmir’de yarın hava parçalı bulutlu. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü İzmir’de yağış var. Fakat bu veriler anlık değişebilir. Aydın’da da İzmir’deki gibi yağışlı bir süreç görülüyor.

Uşak’ta hava durumu!

Uşak’ta ise 27 Kasım 2023 Pazartesi günü hafif kar görülüyor. Fakat kar yağışının hissedilecek seviyede olmayacağı kaydedildi. Salı, Çarşamba ve Perşembe günü ise yağmurlu görülüyor. Cuma günü de hava parçalı bulutlu gösteriyor. Manisa’da da Uşak hava durumuna benzer bir tablo var. Manisa’daki yağmurlu günler, Uşak’taki yağmurlu günlerle aynı.

banaz kar yağı

 Banaz’daki kar yağışını fotoğrafladılar!

Uşak'ta 'Beni bu havalar hasta etti' dedirten hava durumu Uşak'ta 'Beni bu havalar hasta etti' dedirten hava durumu

Uşak'ın Banaz ilçesinde kar yağışı az da olsa gerçekleşti. Bugün Bulgaz Dağı Yörükleri Şenliğine giden Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri, buradan bir fotoğraf aldı. Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu ve yöneticiler aracın üzerine biriken kara, bugünün tarihini not düştü. Dernek Yöneticisi Alparslan Dur’un objektifiyle Banaz’daki kar görüntüsü hatıralara eklendi.

UŞAK PORT HABER//

Editör: Ali ARASLI