Demokrat Parti Uşak İl Başkanı Ekrem Ceylan, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin göğüs hastalıkları servisinin bir vatandaşa 2024 yılına gün verdiğini ve bunun önemli bir sistem sorunu olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Demokrat Parti Uşak İl Başkanı Ekrem Ceylan, kendisine gelen bir vatandaşın göğüs hastalıkları servisinden 16 Aralık 2024’e gün aldığını belirtti.

Uşaklı vatandaşa fırtına uyarısı! Dikkatli olun Uşaklı vatandaşa fırtına uyarısı! Dikkatli olun

Sağlık sisteminin eskiye nazaran iyi olduğuna dair bir algının ortaya konduğunu ve bunun doğru olmadığını savunan Ekrem Ceylan, “Bugün sağlıkla ilgili bazı eleştirilerde bulunacağım. Biliyorsunuz geçmiş dönemi kuyruklar var diye eleştirdiler. Bugün kuyruklar yok ama internetten alınan randevu kuyrukları var. Bir vatandaşımız bana gelerek 2024 yılının aralık ayına randevu aldığını bana bildirdi. 16 Aralık 2024 yılına kardeşimize randevu verilmiş. Biz sağlıkta çağ atlamışsak bu nasıl çağ atlama? Şimdi 1 yıl, en iyi ihtimal 6 aya randevu alıyoruz. Yetkililere soruyorum, bugün mü daha iyiydi? Yoksa dün mü daha iyiydi?” dedi.

Ceylan, şöyle söyledi: “Sağlık sistemi artık çökmüştür ve Uşaklılar bunu değerlendirsinler. Sağlık problemi çok büyük bir sorun olmaya başladı. Bizler bugün evimizde randevu alamıyoruz ve yaşlılarımız da çocuklarına rica ediyor ve 6 ay sonrasına randevu veriliyor. 18 ay gibi bir süreye randevu veriliyor. Yetkililer bu kardeşimize yardımcı olsun. Bunu öne çekebiliyorlarsa öne çeksinler”.