Uşak'ta geçtiğimiz gün meydana gelen trafik kazasında, yaralanan genç hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre Uşak Ramada Kavşak'ta karşıdan karşıya geçmeye çalışan Ümmü Gülsüm Balta, hafift ticari bir aracın çarpması sonucu yaralandı. Yaralı olarak Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Balta, burada yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımdaki tüm müdahalelere rağmen, Ümmü Gülsüm Balta, kurtarılamadı. 

Bir diğer yaralının ise sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin tamamlandığı öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

UŞAK-RAMADA KAVŞAK SIKINTILI BİR YER

Eşme Belediye Başkanı'ndan Kaymakam'a sitem dolu sözler Eşme Belediye Başkanı'ndan Kaymakam'a sitem dolu sözler

Uşak'ta Ramada Kavşak, trafik açısından sıkıntılı bir nokta olarak dikkat çekiyor.

Burada Kentsel dönüşüm alanı ve sanayiye yoğun bir gidiş geliş var. İzmir-Ankara karayolunun yoğunluğunun yanı sıra, Ray Sokağın da ayrı bir yükü bulunuyor. 

Yayalar açısından da sıkıntılı bir nokta olan bu bölgede yaya üst geçidi var.  Fakat yaya üst geçidi uzak bir mesafede olduğu için tercih edilmiyor. 

Yolun genişlemesiyle karşılıklı 5'er şerit bulunuyor. Bu noktaya mutlaka köprülü kavşak veya ayrı bir yaya üst geçidi gerekli.

Çevre yolunun biteceği ve buradaki yükün azalacağı düşünülebilir. Fakat Çevre yolunun bitmesi durumunda dahi şehiriçi trafik yine yoğunluğu devam ettirebilir. 

ŞEHİT MEHMET BOZKUŞ'TAN SÜRETLE GELENLER ÖNDEKİ ARACA ÇARPIYOR

Öte yandan buradaki kazalar yoğunlukla Şehit Mehmet Bozkuş köprüsünden inişlerde oluyor. Köprüden süratle inenler, ışıklarda öndeki araçlara çarpabiliyor. Burada daha önce de bazı yayalar hayatını kaybetmişti. 

Editör: Ali ARASLI