Uşak’ta 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nın bulunduğu bölgeye yağmur suyu irsaliye hattı çekiliyor ve bu nedenle söz konusu bölge yaklaşık 3 gün araç trafiğine kapılı olacak ve çalışma ilerledikçe de trafik duruma göre yan şeritlerden sağlanacak. Buna göre Uşak 1 Eylül Stadyumu ve Öğretmenevi istikametine giden sürücüler, 1 Eylül, Fatih ve İsmetpaşa Caddesi istikametine ilerleyemiyorlar.

trafik4

Uşak'ta alkollü mekanda olay çıktı! İşadamı kurşun yağdırdı! Uşak'ta alkollü mekanda olay çıktı! İşadamı kurşun yağdırdı!

100. Yıl Çaybahçesi’nin önünden itibaren yol sadece Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eski binasının bulunduğu noktaya yönlendiriliyor. Söz konusu yolun yaklaşık 3 gün trafiğe kapalı olacağı ve çalışmaların seyrine göre yan şeritlerin açılabileceği kaydedildi.

trakfik

YAĞMUR SUYU DEŞARJI İÇİN HAT ÇEKİLİYOR

15 Temmuz Şehitleri Meydanı’ndaki çalışmaları sürdüren ekipler, burada yağmur suyu irsaliye hattının yapıldığını kaydetti. Ekipler, çalışmanın Uşak Valilik Binası’nın Millet Bahçesi’ne taşınması için yapıldığını belirtti. Çalışmaların aynı zamanda yağmur döneminde biriken suyun da tahliyesi için yapıldığını dile getiren ekipler, “Bu hatta en büyük boy büzler kullanıldı ve yağmur suyunun deşarjı için önemli yararlar sağlayacak.

trafik3

Normalde bu hat, Uşak Valiliği’nin yakın zamanda taşınması planlanan ve Millet Bahçesi’ndeki eski Endüstri Meslek Lisesi atölye binası için yapılıyor. Bunun bir diğer yararı da yoğun yağmurlarda biriken suyu tahliye noktası olacak. İsmetpaşa’nın yağmurda daha rahat suyu tahliye etmesini sağlayacak” dedi.

trafik2

Çalışmaların ne zaman biteceğine dair bilgi veren ekipler, “Normal şartlarda 3 günde biter diye düşünüyoruz. Hızla çalışma yapacağız ve en kısa sürede bitireceğiz. Kentin merkezinde trafiğin aksamaması için yukarıya doğru gittikçe yan yollardan araç trafiğini sağlama durumu da olabilir” ifadesini kullandı. 

trafik1

Öte yandan konuyla ilgili Uşak Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden de bir bildirim yapıldı. Burada en az 4 ila 6 günlük bir trafik aksaması bulunduğu bildirildi. Yapılan açıklama şöyle: “15 Temmuz Şehitler Meydanı önünde ve Enstitü Sokak ile Fatih Caddesi arasında kalan Doğan Özkaraman Caddesi’nde yapılan altyapı yenileme çalışmasından dolayı; belirtilen adresler 4 ila 6 gün arasında trafiğe kapalı olacaktır. Araç trafiği İsmetpaşa Caddesi Özmerkez Kavşağı’ndan Fatih Caddesi istikametine; Doğan Özkaraman Caddesi’nden Enstitü Sokak istikametine yönlendirilecektir”.

Editör: Ali ARASLI