Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği Başkanı Ömre Ümran Aydın, derneğin hitap ettiği çocuklara hizmetin devamı için binaya ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz” dedi.

Uşak’ta çölyak hastalarının yeri sorunu hala çözümlenemedi. Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği’nin bulunduğu Uşak Belediye İşhanı’nın yıkılacak olması nedeniyle, yerlerini terk etmek zorunda kalacak olan Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği Yönetimi, çocuklara sağlıklı hizmet verecekleri bir mekan arıyor. Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi’nden bu konuda destek isteyen Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği Başkanı Ömre Ümran Aydın, kentteki çölyak ve fenilketonüri hastalarına hizmet verdiklerini ve bunun büyük bir önem taşıdığını söyledi.

COLYAK-1

UŞAK ÇÖLYAK DERNEĞİ, KAMUDAN UYGUN BİNA İSTİYOR

Uşak’ta çölyak ve fenilketonüri hastalarına hizmet veren ve özellikle dar gelirli ailelerin besinlerini daha uygun koşullarda satın alması için çalışmalar yapan Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği, önümüzdeki günlerde binasız kalacak. Derneğin bulunduğu Uşak Belediye İşhanı, ilerleyen günlerde yıkılabilir. Binayla ilgili çürük raporu çıkarttırıldı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına iletildi. Binanın yıkımının olması durumunda Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği de binasız kalacak. Akçeli işlere bulaşmayan, çölyak ve fenilketonüri hastalarının uygun koşullarda besin temin etmesini sağlayan derneğin ortada kalması, buradan yararlanan çocukların da ortada kalmasına neden olacak.

COLYAK2-1

Hitap ettiği hasta grubundaki çocuklar ve ailelerine yönelik de etkinliklere imza atan, pizza, pide, köfte ekmek, tatlı ve benzeri lezzetleri tüketemeyen çocukların hasretlerini, dernek binasındaki etkinliklerle gideren Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği’nin yerinin olmaması, bu tip organizasyonların da bitmesi anlamına gelecek.

Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor

AYDIN: VALİMİZ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Derneğinin kamu yararına yönelik faaliyetlerde bulunduğunu belirten Dernek Başkanı Ömre Ümran Aydın, “Derneğimizde çölyak ve fenilketonüri hastalarına yönelik hizmetlerimiz oluyor. Ailelerin birlik ve beraberlik içinde bu etkinliklerimize katılmasını sağlıyoruz. Çocuklarımızın canlarının çektiği ve tüketemediği yiyecekleri hazırlıyoruz. Toplum yararına ve dezavantajlı bir gruba hitap ettiğimiz için bugüne kadar Uşak Belediye İşhanı’nda faaliyetlerimizi sürdürdük. Fakat bulunduğumuz bina yıkılıyor ve üst katların tamamına yakını boşaldı.

COLYAK1

Şimdi bizim bir yer bulmamız ve çocuklarımıza hizmet etmemiz lazım. Derneğimizden yararlanan çocuklarımızın büyük çoğunluğu, gereksinimi olan gıdaları zor şartlarda temin ediyor. Hayat pahalılığının olduğu bu dönemde, glutensiz ve özel ürünler tüketme zorunluluğu olan çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürmek istiyoruz. Bu noktada Sayın Uşak Valimiz ve Sayın Uşak Belediye Başkanımız ve ilimizdeki diğer idarecilerimizden destek bekliyoruz” dedi. 

Editör: Ali ARASLI