Uşak'ta Türk filmlerinin etkisinde kalan kişi, genç bir kızı bayıltarak kaçırmak istedi Uşak'ta Türk filmlerinin etkisinde kalan kişi, genç bir kızı bayıltarak kaçırmak istedi

Dünya Madenciler Günü nedeniyle, Uşak’taki maden mühendisleri bir gece düzenledi. Burada açıklama yapan Maden Mühendisleri İl Temsilcisi Cemal Sefer, maden emekçilerinin çevre katili olarak tanımlanmasının doğru olmadığını savundu. Cemal Sefer, şöyle söyledi:

"Evinin önünde bir ağaç yetiştirmeyi beceremeyen çevreci geçinen  topluluklara da değinmeden geçemeyeceğim".

MADEN MÜHENDİSİ

UŞAK'TA MADEN MÜHENDİSLERİ BULUŞTU

Dünya Madenciler Günü nedeniyle, Uşak’ta bir program yapıldı. Maden Mühendisleri Odası Uşak İl Temsilciliği tarafından, maden mühendisleri ve ailelerinin bir araya geldiği etkinlikte sektörün yaşadığı sıkıntılara da değinildi. Uşak Maden Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Cemal Sefer,  madencilerin bir birine destek olması gerektiğine vurgu yaptı.
Her yıl 4 Aralık Günü kutlanan Dünya Madenciler Günü’nün sektörün tüm paydaşlarının bir birine destek olması amacını taşıdığını dile getiren Cemal Sefer, şöyle konuştu:
“Çoğunlukla iktidar sahiplerinin çevresinde kümelenen zümrelerin karşımıza maden patronu olarak çıktığı bu sistemdeyiz. Biz madenciler birbirimize sahip çıkmak ve destek olmak zorundayız. Vahşi madenciliği savunan patronlara karşı durabilmek, yasalar çerçevesinde madencilik yapabilmek ve yaptırabilmek, bizler için vatandaşlık görevidir”.
MADEN MÜHENDİSİ2

Evinin önünde bir ağaç yetiştirmeyi beceremeyen çevreciler!

Maden çalışanlarının zaman zaman çevre katili olarak tanımlandığını belirten Cemal Sefer, şöyle dedi:
“Evinin önünde bir ağaç yetiştirmeyi beceremeyen çevreci geçinen  topluluklara da değinmeden geçemeyeceğim. Yerin altından ülke ekonomisine insanlık hizmetine katkıda bulunmak için canı pahasına zor şartlarda çalışan maden emekçilerimiz var. Madencilerimizi çevre katili olarak tanımlamaları son derece akıl dışıdır. Ülkenin çeşitli yerlerinde olduğu gibi şehrimizde de çevreci madencilik faaliyetleri yapılmaktadır. Çevreci madencilik her zaman mümkündür. Vahşi madenciliğe biz madenciler her zaman karşı olduk ve olmaya devam edeceğiz.”
MADEN MÜHENDİSİ1

TÜPRAG ALTIN MADENİ YÖNETİCİSİ HAKAN ÜNAL’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

“En kıymetli cevher madencilerdir” diyen Cemal Sefer, etkinliğine destek olan TÜPRAG Altın Madenciliği şirketine teşekkür etti. Cemal Sefer, TÜPRAG Altın Madenciliği şirketi yöneticisi Hakan Ünal’a bir teşekkür plaketi verdi.

 UŞAK PORT HABER///

Editör: Ali ARASLI