Uşak Sivaslı ilçesine bağlı Selçikler Beldesi’ndeki yarı olimpik yüzme havuzu kiraya veriliyor. 3 yıllığına kiraya verilecek olan yarı olimpik yüzme havuzu için yıllık 15 bin ve toplam 45 bin TL kira biçildi.

Eşme-Uşak arasındaki kazanın ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler’deki sürgünlerle ilgili şok 'Sendika' iddiası! Eşme-Uşak arasındaki kazanın ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler’deki sürgünlerle ilgili şok 'Sendika' iddiası!

Fakat bu rakamın ihalede artması da ihtimal dahilinde. Selçikler’de bulunan yarı olimpik yüzme havuzu için yıl 12 ortalama 1250 TL artı KDV kira ödeniyor.

Bu rakam kulağa çok az gibi gelse de, yarı olimpik yüzme havuzu iklim şartlarından dolayı maksimim yılda 3 ay çalışıyor. Yani havuzun çalıştığı dönem baz alındığında ortalama 5 bin TL gibi bir kira ödeniyor. 5 bin TL gibi bir rakam da Uşak kent merkezindeki bir apartın aylık kirası kadar.

Fakat yarı olimpik yüzme havuzunu alacak işletecek kişi ve kurumlar, su, bakım ve tüm giderlerini karşılamak kaydıysa işi alıyor.

İHALE NE ZAMAN?

Selçikler Belediyesi, yarı olimpik yüzme havuzu ihalesine çıktı. İhale günü olarak 25 Aralık 2023 Pazartesi belirlendi. Aynı gün saat 10;00’da Selçikler Belediyesi’nde yapılacak olan ihaleye katılmak isteyenler, belediyeden bilgi alabilirler.

Editör: Ali ARASLI