İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ardından Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü de boykota dahil oldu. Türkiye genelindeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri, İsrail mallarını kantinlerde  sattırmama kararı alıyor. 

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü de, ilk, orta ve lise dengi okulların kantinlerinde İsrail'in gazlı içecekleri ve diğer yiyeceklerini sattırmama kararı aldı. 

israil1

Konuyla ilgili Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sayfasında bir duyuru yapıldı. Duyuruda şöyle denildi:

"Boykotta Biz De Varız.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm okul ve kurumlarımızda boykot edilen ürünler satın alınmayacak ve satılmayacaktır. Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Filistin'de yaşanan zulme karşı boykot çağrısına destek veriyoruz."

Bir şunu diyen bir yazı 'Uşak il Millî Eğitim Müdürlüğü BOYKOT VAR İL GENELİ TÜM OKULLARIMIZDA iSR İSRÁİL MALLARININ SATIŞINI DURDURUYORUZ! f /usak mem' görseli olabilir

Uşak'ta deprem oldu! Gemlik depremi hissedildi Uşak'ta deprem oldu! Gemlik depremi hissedildi

Uşak Belediyesi Çayzade isimli restoranlarda boykot başlattı

Uşak Belediyesi'nin Sosyal Tesisleri olarak bilinen Çayzade'de de boykot kararı verildi. Buna göre Çayzade ve Uşak'taki okul kantinlerinde İsrail ürünleri satılmayacak. 

EDİTÖRÜN NOTU: Bazı vatandaşlar İsrail malı diye kasa kasa basınçlı gazlı içecek alıp döküyor. Bu da İsrail malını almak anlamına geliyor. Alıp dökmek ve alıp içmek arasında hiçbir fark yok! 

UŞAK PORT HABER!

israil2