AK Parti MKYK Üyeleri arasında, 7 Haziran 2015’te Uşak’tan vekil seçilemeyen Eyüp Gökhan Özekin de yer aldı.

Eyüp Gökhan Özekin, 10 Kasım'da gazeteye verdiği, ‘Olmasaydın da olurduk’ reklamıyla dikkat çekti. 7 Haziran 2015’te Ahmed Davutoğlu tarafından Uşak ikinci sıra Milletvekili adayı gösterildi.

Nuri Demir:  Menfi talepleri yerine getirmediğimiz için iftiraya maruz kaldım, yargıda hesap soracağım Nuri Demir:  Menfi talepleri yerine getirmediğimiz için iftiraya maruz kaldım, yargıda hesap soracağım

Bu seçimde AK Parti, Uşak’ta ilk defa 2 vekil yerine 1 milletvekili çıkardı. Bugün MYKY’ya giren Özekin, Twitter hesabından bir mesaj verdi. Özekin, “Bugün 22 yıldır süren AK Parti yolculuğunun yeni bir evresine geçtik. Tecrübeli kadrolarla yeni kadrolar meczedildi. AK Parti’nin kutlu yürüyüşüne yine, yeni bir heyecanla devam edecek yol arkadaşları belirlendi. Bizi MKYK üyesi olarak vazifelendiren Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Allah utandırmasın. Allah partimize hayırlı hizmetler, hayırlı muvaffakiyetler nasip etsin” ifadesini kullandı.

UŞAK’TAN YOĞUN TEPKİ ALMIŞTI, MEZUNİYETİ DE TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Eyüp Gökhan Özekin, 7 Haziran 2015 seçimlerinde, Uşak’tan AK Parti Milletvekili 2’inci sıra adayı gösterildi. O dönemde TRT 1’e Milat isimli bir dizi film çeken Özekin’in verdiği ilanlardan dolayı yoğun tepkiler gelmişti. Atatürk karşıtı olarak toplumda bilinen Özekin’in mezuniyeti de tartışma konusu olmuştu. Mimar olduğu ifade edilen Özekin’e dönemin Mimarlar Odası İl Temsilcisi Avni Özgecil, “Onun içmimar olduğunu yeni öğrendim. Esas olan kişinin unvanı neyse onu kullanmasıdır. Mimarsa mimar, içmimarsa içmimar unvanı ile toplumun karşısına çıkmalıdır" demişti. Bu eleştirilere yanıt veren Özekin, bu iddiayı doğruladı. Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık mezunu Özekin, yasal olarak kayıt yaptırmasının mümkün olmadığını belirtmişti.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYIN

Editör: Ali ARASLI