USAK PORT HABER///

Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan toplam 34 çocuk ve 5 kadının gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılmasının ardından, adli soruşturma başladı.

Yapılan incelemelerin daha şeffaf yapılması için yaklaşık 20 yıldır yemek temini yapan şirketin sözleşmesi, soruşturma bitene kadar askıya alındı.

20 yıldır yemek hizmeti veren şirketin bugüne kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadığı, fakat dün yaşanan olayın ardından şirketin sözleşmesi geçici olarak askıya alındı. 

UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDEN VATANDAŞLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Uşak'ta bayram dönüşü kaza olmaması trafikte bu araçlara yasak getirildi! Uşak'ta bayram dönüşü kaza olmaması trafikte bu araçlara yasak getirildi!

Henüz tahlil sonuçlarının çıkmadığı ve idari soruşturmanın da önümüzdeki günlerde başlayacağı kaydedildi. Konuyla ilgili bilgi veren yetkililer, "Çocukların yemekten zehirlenip zehirlenmediği belli değil. Fakat adli soruşturma başladı ve idari soruşturma da başlayacak. Tedbiren şirketin sözleşmesi askıya alındı. Soruşturmanın ardından şirketin sözleşmesinin iptal edilip edilmeyeceği netleşecek.  Bu nedenle daha sağlıklı değerlendirmeler, gelecek tahlil sonuçları ve adli ve başlayacak olan idari soruşturmayla netleşir" ifadesini kullandı. 

Öte yandan dün gece zehirlenen çocuklar hastaneye kaldırıldı ve burada Uşak Valisi Dr. Turan Ergün de bir inceleme yaptı. Daha sonra bir açıklama yapan Vali Ergün, konunun takip edildiğini ve çocuklar ve yetişkinlerden hiçbirinin hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi. 

Editör: Ali ARASLI