Uşak’tan İstanbul, Ankara ve İzmir’e gidiş bilet fiyatları cep yakıyor

Uşak’ta bir süre önce 600 ila 750 TL aralığında olan Uşak-İstanbul gidiş geliş bilet fiyatları, yapılan son güncellemelerle birlikte 900 TL oldu. Uşak’tan; İstanbul, Ankara ve İzmir’e yapılan seyahatlerde bilet fiyatları genel olarak yükseldi. Tatil döneminin yaklaşması nedeniyle de bilet fiyatları artarken, akaryakıt, asgari ücret ve diğer giderlerin stabil gitmesine rağmen neden bu kadar yüksek fiyatların uygulandığına vatandaş bir anlam veremedi.

Uşak ve İstanbul arası bilet fiyatı 4 haneye doğru gidiyor

Uşak ve İstanbul arasında uzun yol otobüsleriyle gidiş geliş fiyatları arttı. Yaklaşık 1 buçuk ay önce 750 TL olan bilet fiyatları, 900 TL’ye yükseldi. Uşak’ta faaliyet gösteren ve Denizli merkezli Pamukkale firmasına bağlı olan Anadolu Ulaşım’da İstanbul’a gidiş gelişlerin fiyatı 900 TL oldu. Kamil Koç’ta ise rakam 909 TL olarak belirlendi. Eskişehir Merkezli ve Uşak’ta da faal olan Buzlu Turizm’de ise fiyatlar 100 TL daha uygun ve 800 lira olarak güncellendi.

Kamil Koç firmasıyla Uşak-İzmir arasın seyahatin bedeli 379 TL olurken, Anadolu Ulaşım da ise 375 TL. Buzlu Turizm’de İzmir ve Uşak fiyatı da daha uyguna geliyor. Buzlu’nun otobüsleri İzmir ve Uşak arası ulaşımı 250 TL’ye sağlıyor.

ANKARA-UŞAK ARASI DA  500 LİRAYA DAYANDI

Esnaf ve Kefalet Kredi oranları yüzde 17'nin üzerine çıktı Esnaf ve Kefalet Kredi oranları yüzde 17'nin üzerine çıktı

Ankara ve Uşak arasında ulaşım fiyatı da 500 liraya dayanmış durumda. Kamil Koç firması, Ankara ve Uşak arasında 490 TL’ye 1 yolcu taşıma ücreti alırken, Anadolu Ulaşım da aynı fiyatla biletleme işlemi yapıyor.

Yaşanan enflasyon ortamı her ne kadar fiyatlarda etkili olsa da, rakamların şişirildiği düşüncesi de tüketicide yoğun bir şekilde hakim.

Otobüs firması temsilcileri ise giderlerin sadece akaryakıt olmadığını belirtiyor. Otobüs firması temsilcileri, yolculuk sırasındaki ikramların ve işçilik giderlerinin yanı sıra otobüslerin amortisman ve yenileme giderlerinin de eskiye nazaran çok üst seviyelere çıktığını aktarıyor.  ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI