Uşak’ta bir süre önce şehirlerarası otobüs biletlerine uygulanan indirimler sonlandı. Bir süre önce haftanın bazı günlerde uygulanan indirimler artık yapılmıyor. Bir süre önce 600 TL olan Uşak İstanbul bileti, hafta içi bazı gün ve saatlerde 500 TL’ye düşmüştü.

Benzer indirimler, İzmir ve Ankara için de uygulanmıştı. Kentteki 2 büyük ulaşım şirketinin yaptığı indirimli bilet uygulaması, sonlandı. Şirketin bilet satış noktaları ve online satıştan alınan bilgilere göre, standart fiyat uygulaması devam ediyor.

Buna göre İstanbul ve Uşak arasında otobüs bilet fiyatı 600 TL olarak sabitlendi.

Ankara-Uşak arasında 1 şirket indirim yapıyor

Ankara ve Uşak arasından Kamil Koç firması indirim yapıyor. Buna göre Kamil Koç’ta Ankara-Uşak ve Uşak-Ankara arası otobüs bilet fiyatı 329 TL. Anadolu Ulaşım ve Pamukkale’de ise Ankara-Uşak arası 400 TL. Bir süre önce her 2 firmada da Ankara-Uşak otobüs bilet fiyatı 430 TL’ydi. İndirimli günler ve saatlerde bu fiyatlar, TL’den 300 ve 330 TL’ye düşüyordu.

Uşak-İzmir arası otobüs bileti 250 TL oldu

Uşak ve İzmir arasında yoğun bir şekilde yolcu trafiği yaşanıyor. Uşak ve İzmir arası ulaşımın kolaylığı ve 2 buçuk saatlik yol nedeniyle yolcu akışı daha fazla. Uşak ve İzmir arası otobüs bilet fiyatı 250 TL oldu.  Anadolu Ulaşım’da Uşak ve İzmir yolcu bileti 250 TL. Kamil Koç’ta ise 249 TL. 2 şirketin de fiyatları 1 TL farkla aynı düzeyde.  İzmir ve Uşak arasında bilet fiyatında bir değişim olmadı.

Uşak-İzmir, Uşak-İstanbul ve Uşak-Ankara ortalama otobüs bilet fiyatı!

Uşak’tan İzmir, Ankara ve İstanbul arası mesafe hesaplandığında ortalama bilet fiyatı ortaya çıkıyor.

250 TL üzerinden Uşak ve İzmir arası ortalama bilet fiyatı şöyle:

Uşak-İzmir arası 222 kilometre. 250 TL’lik bir otobüs biletinde kilometrede ortalama 1,13 TL rakam ortaya çıkıyor.

400 TL olan Ankara-Uşak otobüs bilet fiyatına göre;

Uşak-Ankara arası 370 kilometre mesafede. Kilometre başına 1,08 TL ortalama bilet fiyatı var.

Enflasyon rakamları belli oldu! Aylık yüzde 1,64 ve yıllık da yüzde 71,60 artış! Enflasyon rakamları belli oldu! Aylık yüzde 1,64 ve yıllık da yüzde 71,60 artış!

İstanbul-Ankara arası 473 kilometre. 600 TL bilet fiyatı üzerinden ortalama 1,27 TL kilometre başı fiyat çıkıyor.

UŞAK PORT HABER//

Editör: Ali ARASLI