Vedat Milor, NTV’nin sahibi Ferit Şahenk’in restoranını eleştirdiği için kanaldan kovulduğunu isim vermeden anlattı. Milor, “Büyük zenginler eleştiriden hoşlanmazlar” dedi.

Bir dönem Kemal Derviş’in ekibinde yer alan ve başarılı ekonomik çalışmalar ortaya koyan lezzet uzmanı (gurme) Vedat Milor, StoryBox isimli youtube kanalına hikayesini anlattı. Dedesinden ailesine büyük bir servet kaldığını ve buna rağmen mütevazi bir hayat sürdüğünü belirten Milor, gençlik yıllarında K. Marx okuduğunu ve Boğaziçi Ekonometri Bölümünü kazandığını belirtti.

Tezinin ekonomi sosyolojisi ve kapitalist ekonomi planlaması olduğunu belirten Milor, bu süreçte Dünya Bankası’yla yollarının kesiştiğini ve Kemal Derviş’le bir tenis maçında tanıştığını anlattı. Kemal Derviş’le ilgili konuşan Milor, “Beni tarttı ve kendisi o dönemde Cezayir, Fas ve Tunus’ta direktördü ve Cezayir hakkında bir tez yaz dedi ve çalışma teklifi geldi. 2 yıl Dünya Bankası’nda çalıştım ve başka bir ülkeye giderken bir gün stopover hakkı veriliyor. Cezayir’e giderken Paris veya Roma’da kalıyordum. Günlük 80 dolar veriyorlardı ve değil 80 dolar ve 8 dolar harcamıyorum” dedi.

Uşaklı oyuncu Mehmet Kurtuluş,  “Ahit: Musa’nın Hikâyesi”nde Firavunu oynadı Uşaklı oyuncu Mehmet Kurtuluş, “Ahit: Musa’nın Hikâyesi”nde Firavunu oynadı

BÜYÜK ZENGİNLER ELEŞTİRİDEN HOŞLANMAZ

Milor, şöyle devam etti: “Toplu para alıyordum ve burada büyük restoranlara gidip tek başıma şarap ve yemek yedim. Bundan bir para kazanmayı düşünmedim ve gazetede bedava yazıyordum. NTV’de az bir para alıyordum ve televizyondan sağ olsunlar kovdular. Lokantalarını eleştirince beni kovdular. Tabii büyük zenginler eleştirilenden hoşlanmazlar” dedi.

VEDAT MİLOR’U FERİT ŞAHENK’İN LOKANTASINI ELEŞTİRMİŞTİ

Vedat Milor’un NTV’de sevilen programı 2016 döneminde sonlandırılmıştı. Bir yol sonra bir tweet atan Milor kovulma gerekçesinin yaptığı eleştiri olduğunu ifade etmişti.  Vedat Milor sosyal medya hesabından "iş harici İstanbul'da hiçbir lokantaya dana bifteği için gitmem" demiş ve bu yorum Nusret'in sahibi Ferit Şahenk'e eleştiri olarak görülmüştü.  İddialara göre Vedat Milor'un NTV'deki programının bitirilmesi de yine patron Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Zuma restorandı.

Editör: Ali ARASLI