Uşaklı doktorlar Filistinli Müslümanlar için sessiz yürüyüşe devam etti Uşaklı doktorlar Filistinli Müslümanlar için sessiz yürüyüşe devam etti
Uşak Belediye Başkanı olan CHP’li Özkan Yalım’ın milletvekilliği döneminde yaptığı otogar bölgesindeki restoranın kaçak olduğuna dair iddialar tekrar gündeme geldi. Konuyla ilgili görüştüğümüz bu dönemki ve önceki dönemki Uşak Belediyesi kaynakları, söz konusu yapının daha önce kaçak olduğunu ve binayla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan imar affı kapsamında yapı kayıt belgesinin alındığını bildirdi.
YALIM’IN YAPTIRDIĞI BİNA KAÇAK STATÜSÜNDEN ÇIKTI
Uşak Belediye Başkanı seçilen CHP’li Özkan Yalım’ın milletvekilliği döneminde, otogar bölgesindeki benzinliğe yaptırdığı ve o dönemde tartışma konusu olan apart ve restoran binası tekrar gündeme geldi. Binanın kaçak olduğuna dair iddialar sosyal medyada paylaşıldı. Konuyla ilgili görüştüğümüz şu andaki ve önceki dönem belediye yöneticileri bazı bilgiler verdi.
Özkan Yalım Kaça Bina1
Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak Belediyesi’nde şu anda görev yapan yetkililer, binanın kaçak olmadığını aktardı. Binanın daha önce inşa edildiğini ve imar barışı kapsamında yapı kayıt izninin alındığını aktaran yetkililer, binanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yapılan güncellemeyle yapı kayıt izninin çıktığını bildirdi. Bu işlem sayesinde binanın yapı kaydının alındığı ve kaçak inşaat statüsünden çıktığı iletildi.
Daha önce Uşak Belediyesi’nde imardan sorumlu olan üst düzey bir yönetici de, söz konusu durumu doğruladı. Buradan alınan bilgilere göre de, Özkan Yalım’ın yaptırdığı kaçak binayla ilgili Ankara’da tekrar güncelleme yaptığına dair verinin doğru olduğu öğrenildi. Her 2 kaynaktan alınan bilgiye göre AK Partili yöneticilerin bulunduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Özkan Yalım’ın kaçak olduğu için ceza kesilen binasına yapı kayıt izni verdi. Yalım, bu izinle birlikte mahkemeye giderek, o dönemde Uşak Belediyesi’nin ilgili biriminin kestiği cezayı sildirdi.
Özkan Yalım Kaça Bina12
TUVALETİN BULUNDUĞU BÖLÜM İNCELENMELİ İDDİASI
Öte yandan tüm bu bilgilerin arasında, araya sıkıştırılan bir iddia daha bulunuyor. Yapı kayıt belgesi alınan ve şu anda Köfteci Yusuf olarak faaliyet gösteren binanın ikinci katının tekrar incelenmesi gerektiğine dair belediyeye yapılmış bazı başvuruların bulunduğu da doğrulandı. ALİ ARASLI
Özkan Yalım Kaçak
Editör: Ali ARASLI