Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam
Bir süredir fiyatları sabit giden benzen ve motorine zam yapılacağı öğrenildi. Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcilerinden edindiğimiz bilgilere göre, üst kurumlardan zam için ilk sinyal verildi. Yapılan bildirimde, 15 Mart 2024 Cuma günü, benzin grubuna 1,53 TL ve motorine de 1,10 TL fiyat artışı beklendiği aktarıldı.
Uşak, Aydın, İzmir, Manisa ve Muğla gibi illerde, motorinin litresi şu anda 41,80 TL ve benzinin litre fiyatı da 41,50 TL dolaylarında seyrediyor.
Zammın uygulanmasıyla birlikte Uşak ve çevresindeki illerde motorinin fiyatı 42,90 ile yine 43 TL bandına gelecek. Aynı illerde benzin de 43 TL olarak pompaya yansıyacak. Benzin ve motorin uzunca bir zamandan sonra tekrar eşdeğer seviyelere gelecekler.
İstanbul’da ise Uşak ve çevresindeki illere nazaran fiyatlar 1 ila 1,5 TL daha uygun seyretmeye devam edecek.
Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcileri, fiyat değişikliğinin üst makamca henüz netleştirilmediğini bildirdi. Değişikliğin ne zaman ve ne kadar olacağının da belirsiz olduğu ifade edildi.

LPG, benzin ve motorinin yarı fiyatı olacak

Uşak, Aydın, İzmir, Muğla, Manisa ve Denizli gibi kentlerde LPG’nin litre fiyatı ise 21,50 TL bandında yer alıyor. Motorin ve benzine söz konusu zammın gelmesiyle LPG, diğer yakıtların yarı fiyatına olacak.
Öte yandan otomobil kullanıcıları açısından şehir merkezinde LPG ve şehirlerarası yolda ise motorin daha cazip yakıtlar olarak dikkat çekiyor. Benzinli araçlar ise motoru yormayan yapısı ve LPG’ye geçebilme özelliği nedeniyle son dönemlerde daha çok tutuluyor.
Editör: Ali ARASLI