Uşak'ta sıfır km satılan Chery'nin fiyatları gümrük vergisiyle artacak mı? Uşak'ta sıfır km satılan Chery'nin fiyatları gümrük vergisiyle artacak mı?
Zeytin alım fiyatlarını önceki gün açıklayan Marmarabirlik, zeytinyağının zam sinyalini verdi. TARİŞ ve Komili gibi markalarla eşdeğer olan Marmarabirlik zeytinyağı zammının da sinyalini vermiş odu.  
Zeytinyağı fiyatlarıyla ilgili detayları haberimizde okuyacaksınız. Marmarabirlik 5'lik teneke zeytinyağı ve diğer ebatların şimdiki fiyatı da haberimizde.
Marmarabirlik zeytinyağı üretim maliyeti de otomatik olarak arttı
 
Türkiye’nin zeytin ve zeytinyağı üretiminde söz sahibi kuruluşların başında gelen Marmarabirlik, bu yıl fiyatları açıkladı. 
1 kilogram zeytinin üretim maliyetini baz alarak ortalama 60-70 TL gibi bir rakam çıkardı. Söz konusu rakam, Ziraat Odalarını memnun etti ve kuruluşun alış fiyatı yüzde 150’ye yakın yükseldi. Söz konusu alım fiyatı, akıllardaki ‘zeytinyağının fiyatı bu yıl ne olur?’ sorusuna bir yanıt niteliğinde.
Zeytin alım fiyatının yükselmesi nedeniyle zeytinyağının da maliyeti yüzde 100 ila 150 oranında arttı. Ayvalık TSO’dan aldığımız bilgiye göre 1 kilogram zeytinyağı için ortalama 5 kg zeytin gidiyor. Söz konusu rakamı baz aldığımızda ortalama 60 TL’den çok ciddi zeytinyağı fiyatı çıkıyor. Zeytinyağının fiyatı bu haliyle ortalama 300 TL’yi bulacak gibi. Bu nedenle rakamlar çok fazla yükselecek ve hatta bu durum ABD’de dahi yaşanıyor.
Zeytinyağı fiyatlarıyla ilgili vatandaşın da gözü kulağı gelecek haberlerde.
Marmarabirlik soğuk sıkım zeytinyağının fiyatı uçacak!
Marmarabirlik zeytinyağı fiyatları, aşağı yukarı TARİŞ ve Komili ile eşdeğer. Marmarabirlik 5’lik teneke soğuk sıkım zeytinyağı fiyatı şu anda makul seviyede. Fakat yeni hasat ürünlerle birlikte bu rakamların çok yükseleceği tahmin ediliyor. Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım da bu konuda bir paylaşım yaptı. Yıldırım, Ayvalık TSO’nun verdiği bilgiden farklı olarak 1 kilo zeytinyağının 7 kilo zeytinle üretildiğini öne sürdü. Yıldırım, bu rakamlarla zeytinyağı fiyatının yükseleceğini bildirdi.
Yeni hasat zeytinyağı piyasaya çıktı mı?
Zeytinyağını daha ucuz fiyata almak isteyen vatandaşlar, özellikle yeni hasat soğuk sıkım zeytinyağını bekliyor. Yeni mahsul soğuk sıkım zeytinyağını önceki hafta Ayvalık piyasaya sürdü. 5’lik tenekede orijinal soğuk sıkım Avyalık zeytinyağının fiyatı 2000 TL ile 2500 TL aralığında değişti.
Marmarabirlik alımlara yeni başladı ve önümüzdeki günlerde yeni hasat ürünleri piyasaya çıkaracak.
Marmarabirlik stoklarında yer alan 5’lik teneke zeytinyağı ve fiyatları:
Marmarabirlik'in 5’lik ve diğer ebatlardaki tenekede zeytinyağları fiyatları şöyle:
Marmarabirlik 3 litre tenekede Natürel Sızma Zeytinyağı: 878.00 TL.
Marmarabirlik 5 litre tenekede Natürel Sızma Zeytinyağı T 1440.00 TL.
Marmarabirlik 500 Cc Elegantissima Natürel Sızma Zeytinyağı Cam Şişe+Kutu 227.00 TL.
Marmarabirlik 1 Lt. Natürel Sızma Zeytinyağı Pet 315.00 TL.
Marmarabirlik 500 Cc Olive Home Organik Sızma Zeytinyağı Cam Şişe 182 TL.
Marmarabirlik 2 Lt. Natürel Sızma Zeytinyağı Pet 632 TL.
Marmarabirlik 5 Lt. Riviera Zeytinyağı Teneke Kutu 1324.00 TL.
Editör: Ali ARASLI