Uşak Belediyesi, zeminine beton atıldığı için yağmur sularının yer altına geçirgenliği azalan ve olası ve bakım onarımda daha zor tamir edilecek olan, İsmetpaşa Caddesi'yle ilgili ilginç bir paylaşım yaptı.

BETON

Son dönemlerde kentteki bazı sivil toplum kurumlarının zemini beton olduğu için eleştirilen İsmetpaşa Caddesi'nde bugün bir bakım ve onarım çalışması yapıldı. Kısa bir süre önce yenilenen caddedeki bir noktada su borusu patladı. Patlağın bulunduğu yeri kazıcı yüleyici olarak bilinen iş makinesi kırdı ve kazdı. Patlağın bulunduğu yer, iş makinesiyle kırıldıktan ve kazıldıtan sonra tamirat yapıldı. Akabinde tekrar zemine beton atıldı ve taşlar yeniden döşendi.

beton2

BELEDİYE YÖNETİMİ, KÜÇÜK BİR NOKTADAKİ PATLAĞI FACEBOOK ÜZERİNDEN PAYLAŞTI

Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı

Küçük bir noktada yapılan bakım ve onarım çalışması yapıldıktan sonra ilgili fotoğraf ve metinler sosyal iletişim ağı üzerinden paylaşıldı, Yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı: "Yapımı tamamlanan İsmetpaşa Caddemizde altyapıda sorun yaşanması halinde ne olacağı merak ediliyordu. Bugün caddede yaşanan su borusu hattında ki patlağa hızla müdahale eden ekiplerimiz kısa sürede patlağı tamir edip caddeyi aynı sağlamlık ve estetikte eski hale getirmişlerdir."

beton3

BETON ZEMİN SAĞLIK MI?

Öte yandan beton zemin, tamir ve bakım açısından, diğer emsallerine göre daha maliyetli bir işlem gerektiriyor. Bezon zemin sadece tamir ve bakım açısından değil aynı zamanda yağmur suları açısından da pek tercih edilmeyen bir yöntem. Yağmur suları, asfalt ve beton zeminde toprakla buluşamıyor ve yoğun yağışlarda, altyapının yetersiz olması durumunda su taşkınları yaşanabiliyor. 

beton4

Editör: Ali ARASLI