Bazı basın ve yayın organlarında “Süleymancıların yurdundaki istismarı 5 erkek çocuk anlattı, istismarcı eğitmen serbest bırakıldı” haberiyle ilgili açıklama yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı haberler üzerine açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

Dilan ve Engin Polat unutuldu! Seçil Erzan ve Fatih Terim olayı konuşuluyor Dilan ve Engin Polat unutuldu! Seçil Erzan ve Fatih Terim olayı konuşuluyor

“Bazı basın yayın organlarında yer alan “Süleymancıların yurdundaki istismarı 5 erkek çocuk anlattı, istismarcı eğitmen serbest bırakıldı” şeklindeki haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görüldü.

Bakanlık avukatlarımız tarafından olayla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Yargılama sürecine müdahil olarak suçluların en ağız ceza almasının yakın takipçisi olacağız. Mağdur çocuklara ve ailelerine de psikososyal destek  olmak üzere hizmet modeli çalışmamız devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur.”

Öte yandan dün, Halk TV’de söz konusu haber yayınlandı. Haberde, Alanya’daki bir yurtta meydana gelen gelişmeler üzerine duruldu. 

BAKANLIKTAN GELEN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Resim