İLGİLİ HABER: UŞAK'TA HALKIN MERAKLA BEKLEDİĞİ HASTANE İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI!

CHP Uşak Belediye Başkan adayı Özkan Yalım, resmi olmayan sonuçlara göre seçimin galibi oldu. Özkan Yalım, saat 22:00’dan sonra CHP Uşak İl Binası önünde bir açıklama yaptı. Yalım, vatandaşa ilk verdiği vaadinde, geçtiğimiz yıl yapımı için karar alınan ve Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı 250 yataklı hastaneyi vaat etti.

Yalım, şöyle konuştu: “Gelin Uşak’taki sağlık sorununu çözmek için Dörtyoldaki eski hastane yerine yeni devlet hastanesi yapalım. Yapalım ki benim Ayşe Teyzem ve Mehmet Amcam randevu almakta zorlanmasın. Sayın Sağlık Bakanı Koca’ya hep birlikte gidelim ve bu sorunu böyle çözelim”.  

Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken Özkan Yalım detayı! Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken Özkan Yalım detayı!

YALIM’IN YAPALIM DEDİĞİ HASTANE İÇİN YAKLAŞIK 1 YILDIR ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Öte yandan Yalım’ın yapalım dediği hastaneyle ilgili çalışmalar yaklaşık 1 yılı aşkın süredir devam ediyor. Eski hastanelerin yıkım sürecini yakın takip etmiş ve bu konuyla ilgili haberlerimizi hazırlamıştık. O dönemde açıklama yapan Uşak Milletvekili İsmail Güneş, bu bölgeye 250 yataklı bir hastane yapılacağını ve bunun planlamaya alınacağını bildirmişti. Güneş, aynı zamanda eski sigorta hastanesinin bulunduğu bölgeye de ağız ve diş sağlığı merkezi ve psikolojik danışmanlık merkezleri kurulacağını aktarmıştı. ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI