Uşak’ı ziyaret eden İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, Muhammet Gür’ün 4 puan önde olduğunu söyledi. İYİ Parti Uşak İl Binasında bir basın açıklaması yapan Zorlu’ya Belediye Başkan adayı Muhammet Gür, İl Başkanı Ayşegül Obalı, Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın ve partililer eşlik etti. Burada değerlendirme yapan Zorlu, kentteki sığınmacı sorununu çözeceklerini ifada etti. Zorlu, Uşak’ta sığınmacı sorununa karşı etkili bir mücadele içine gireceklerini aktardı. Zorlu, şöyle konuştu: “Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi Uşak’ta da sığınmacı sorununa karşı en güçlü mücadeleyi biz vereceğiz. Şehirde gettolaşma (sığınmacıların bir yerde yoğunlaşması) gibi bir durum olmayacak. Yerelden başlatılan çalışmalar ülke geneline yayılacak” dedi.

Nuri Demir:  Menfi talepleri yerine getirmediğimiz için iftiraya maruz kaldım, yargıda hesap soracağım Nuri Demir:  Menfi talepleri yerine getirmediğimiz için iftiraya maruz kaldım, yargıda hesap soracağım

Muhammet Gür, 4 puan önde gidiyor

Basın mensuplarının anketlerle ilgili sorularına yanıt veren Kürşad Zorlu, şöyle söyledi:

“Son dönemlerde çeşitli anketler kamuoyuna yayılıyor. Bizim Uşak için yaptırdığımız bir anket var ve bunu kendi içimizdeki durumu kontrol için talep ettik. Yaptırdığımız ankete göre partimiz, Uşak’ta 4 puan öndedir. Son dönemlerde İYİ Parti’nin bu başarısını kırmak için tek tek istifaları dahi büyükmüş gibi veriyorlar. Sanki 10 kat fazla gibi bir istifa durumu ortaya konmak isteniyor. Fakat böyle bir durum yok. İYİ Parti, bu seçime müstakil girdiği için oyu artış trendine girdi. Bu nedenle kara propaganda yapılıyor. Vatandaşımız artık kara propagandalara itibar etmiyor. İYİ Parti 3’üncü yol olarak vatandaşımızın karşısındadır ve 2028’de de iktidara adaydır”.

Editör: Ali ARASLI