Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtan şirket hayvanlara sahip çıkıyor Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtan şirket hayvanlara sahip çıkıyor

Zümrüt Pırlanta Yüzük

Zümrüt pırlanta yüzük modelleri harika bir görselliğe ev sahipliği yapmaktadır. Zümrüt antik çağlardan beri bilinmektedir. Özellikle yeşil renkte karşımıza çıkan zümrüt harika bir takı aksesuarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Zümrütte yeşil renk hakimdir. Ancak içinden bir çeşit siyah damarlar akan olarak tanımlanmıştır. Bu da zümrüt takılarının kendine özgü bir görselliğe ev sahipliği yapıyor olmasını mümkün kılar. Tam da bu noktada son zamanlarda tasarım dünyasının da gelişmesine paralel olarak zümrüt pırlanta yüzüklerin çok daha gösterişli bir şekilde tasarlandıkları bilinmektedir.

Eski Mısırlılar, zümrütleri, kişiye takılan takılardan ziyade, çoğunlukla bok böcekleri ve diğer takı nesneleri için kullandılar. Çünkü zümrütlerin onları kötü ruhlardan, hastalıklardan ve yaralanmalardan koruyan sihirli güçleri olduğuna inanıyorlardı. Bu güçlerin aşıklar arasındaki kıskançlığı da engellediği düşünülüyordu. Esasında bu durum geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde hiç değişmedi! Hala zümrüt kendisine özel anlam yüklenen bir takı aksesuarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Zümrüt pırlanta yüzük modelleri de bu durumdan etkilenmektedir. https://www.emajewellery.com.tr/zumrut-pirlanta-yuzuk sayfasında bu ürünleri inceleyebilirsiniz.

Editör: TE Bilişim