Avrasya Yatırım’dan Ekonomist Evren Devrim Zelyut, kapitalist sistemde kasanın her zaman kazanan olduğunu belirterek, 19 Temmuz sonrasında piyasada olabilecekler hakkında bilgiler verdi. Zelyut, Körfez ülkelerden gelecek paranın piyasadaki etkileri hakkında detaylı bir video çekti.

Zelyut, “Ayın 19’undan sonra bir Körfez ve Arap satışı olacak. Bu konu bütün yatırımcıları ilgilendiriyor. İster 100 bin ister 100 dolarınız olsun hiç fark etmez. Körfez’den gelecek bu dalga, bizim enflasyondan kendimizi korumak için sığındığımız varlık limanlarını etkileyecek.  Mevduat faizi 40’lardan 35’e doğru sarktı ve buradan bankalar karlı çıkıyor. Tüketici aleyhine çalışan bir atmosfer oluşmuş durumda. Enflasyon karşısında kendimizi korumamıza yarayan borsaya bu durum yarıyor. Burada parayı katlı artıran bir grup var ve haliyle bu iktisadi olaylardan dolayı, hükümetin maliye ve para politikasından dolayı ezilen bir kesim var. Hükümetin para politikalarından etkilenmeme adına akıllı hareket etmek lazım” dedi.

DOLAR YATAY SEYREDER AMA YÜKSELİR

Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam

Zelyut, "Dolardaki yükseliş yavaşladı ve bu durum dolar düşecek olarak algılanmasın. Dolar geleceği yere gelecek. Doların düşüşünü beklemiyoruz. Körfezden gelen sermayeye dikkat edin derden, neyi kast ediyorsunuz diyin. Körfezden gelecek dolar liraya çevrilecek ve liraya çevrilen bu kaynağın şirketlere aktarılacağı bir dönem olacak. Türk şirketler bu tarihten sonra yükselecek. Borsa da enflasyon kadar artacak" diye konuştu. 

ZELYUT’UN SON VİDEOSUNU İZLEYİN

Editör: Ali ARASLI