Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve geçtiğimiz hafta kortej yürüyüşüyle başlayan 5’inci Uluslararası Tiyatro Festivali, kapsamında yurtiçi ve yurtdışından gelen tiyatro ekipleri, Ilıcak Subaşı’ndaki açık hava tiyatrosunda, bir birinden farklı oyunlar sahneledi. Oyunlara vatandaş yoğun ilgi gösterirken, tiyatro biletleri düşük fiyatlarla satıldı. Her bütçeden vatandaş, sıcak yaz günlerinde festival kapsamındaki oyunları, açık havada izledi.

tiyatro3-1

Festival kapsamında Zihni Göktay ve Cemal Hünal gibi emektar ve oynadığı yapımlar ses getiren isimler de kentteki etkinliklere katıldılar.

Festivalin son oyunu Cengiz Küçükayvaz’ın da yer aldığı “Kumpanyada Curcuna" adlı tiyatro oyuyla son buldu.

tiyatro2-1

            Son oyunu Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın da izlerken, oyunun sonunda kısa bir açıklama yaptı. Başkan Çakın, festivalde emeği geçenlere teşekkür etti ve bu tip kültürel etkinliklerin süreceğini bildirdi.

tiyatro1-1

Güldür Güldür'ün Seçim Özel'inde Uşak'ı konuştular: Enişte yanağımızdan makas almıştı! Güldür Güldür'ün Seçim Özel'inde Uşak'ı konuştular: Enişte yanağımızdan makas almıştı!

UŞAK’TA SON 5 YILDIR TİYATRO FESTİVALİ YAPILIYOR        

Uşak Belediyesi son 5 yıldır tiyatro festivali organize ediliyor. Uşak Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasının ardından hayata geçirilen festival kapsamında her yıl farklı şehir tiyatrolarından ekipler kente geliyor. İlk yıllarda sadece yurtiçinde organize edilen tiyatro festivali daha sonra yurtdışından da ekipler kabul etmeye başladı. Bu yıl Kosova ve Kıbrıs’tan tiyatro ekipleri kenti ziyaret ettiler ve burada kendi oyunlarını sahnelediler.

Editör: Ali ARASLI