CHP’nin İzmir Belediye Başkan adayı, parti tabanının en çok tepkili olduğu Mehmet Cengiz’le ilişkileriyle gündeme geldi. Fatih Altaylı da bu duruma şaşkınlıkla baktığını dile getiren bir açıklama yaptı. Bugünkü youtube kanalı üzerindeki yayınında konuşan Altaylı, Cemil Tugay’ın parti içinde çok tepki aldığını ifade etti. Altaylı, şu ifadeyi kullandı:

“CHP aday belirlemede öylesine garip bir tutum sergiledi ki; galiba bir önceki seçimde aldığı bir çok ili geri iade edecekler”.

Bugünkü youtube yayında konuşan Altaylı, CHP İzmir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay için şu açıklamayı yaptı:

AK Parti Uşak Milletvekili Tuğrul: Yakında bazı şeyler paylaşacağız AK Parti Uşak Milletvekili Tuğrul: Yakında bazı şeyler paylaşacağız

“İzmir’de yapılan anketlerde aday gösterilen Cemil Tugay son sıralarda çıkıyor. AK Parti ve İYİ Parti’nin adayı da Cemil Tugay’dan daha fazla oy alıyor. Mevcut Başkan Tunç Soyer’e bazı tepkiler vardı. Bunlar biraz fazla da abartılıyor olabilir. Fakat Cemil Tugay’a olan tepki, Tunç Soyer’e olandan fazlaydı. Cemil Tugay, Buğra Gökçe’den dahi daha az bir desteğe sahip. Bir taraftan da Mehmet Cengiz’le olan ilişkiler ile de etkili. Bu 5 müteahhit arasında halkın en çok tepki toplayan Mehmet Cengiz’le olan ilişkisi dikkat çekiyordu. İzmir CHP İl Örgütü dahi şaşkın ve farklı isimler vardı. Acaba diyorum CHP, İzmir’i de mi kaybetmek istiyor diye düşünmüyor değilim. CHP aday belirlemede öylesine garip bir tutum sergiledi ki; galiba bir önceki seçimde aldığı bir çok ili geri iade edecekler. Ankara’yı da kaybetmek için ekstra bir çaba olacak mı? Biz Kemal Kılıçdaroğlu gitmezse İzmir gidecek diyorduk. Demek ki gitse de İzmir gidebilirmiş. CHP’de Atatürk öldüğünden  beri bu tartışmalar bir türlü bitmedi. Ecevit zamanında hizipleşmeler ortaya çıkmıştı. CHP’nin beli doğrulmadı.”

CEMİL TUGAY: ARAZİYİ PAZARLIKLA MEHMET CENGİZ'E SATTIK

Hakkındaki iddialarla ilgili gazeteci İsmail Saymaz'a konuşan Cemil Tugay, Mehmet Cengiz'e arsa satışını doğruladı. Cemil Tugay, şu açıklamayı yaptı:

"Mehmet Cengiz tarafı mahkemeye gidebileceklerini ve belediyenin bu durumda daha az gelir elde edebileceğini söyledi. Ben de bunun üzerine onlarla mahkeme yoluna gitmeden pazarlık yaptım ve burayı sattım. Bunun karşılığında mahkeme yoluyla alacağımdan daha fazla para aldım. Ancak bu problem benden önce başlamış, benim dönemime yansımış bir problemdi. Ben bunu satınca benim muhaliflerim bunu CHP Genel Merkezi'ne taşıdılar. "

Editör: Ali ARASLI