Uşak Belediyesi yönetimini 'Yörük' endişesi bastı! Uşak Belediyesi yönetimini 'Yörük' endişesi bastı!

14 Mayıs seçimlerinde İYİ Parti’den 3’üncü sıra Milletvekili adayı gösterilen Tolga Pirinçci, CHP’ye katıldı.

Mart 2019 yerel seçimlerinde, Muhammet Gür’ün listesinden Uşak Belediye Meclis Üyesi olan Tolga Pirinçci, 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili aday adayı oldu. İYİ Parti’den Muhammet Gür ve Dalyan Özdemir’in ardından 3’üncü sıra aday gösterilen Pirinçci, seçim sonrası partisinden istifa etti. İYİ Parti’den istifa gerekçesini o dönemde işlerinin yoğunluğu olarak gösteren Pirinçci, dün CHP’nin pazaryeri ziyaretindeki fotoğraf karesinde yer aldı.

CHP’li yöneticilerle aynı karede yer alan Tolga Pirinçci’nin CHP üyesi olduğu öne sürüldü.

İLGİLİ HABER: İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Tolga-2

PİRİNÇCİ BU İDDİAYI DOĞRULADI

Tolga Pirincçi, konuyla ilgili whatsapp üzerinden sorumuza yanıt verdi. CHP’ye katıldığına dair soruya “Doğrudur” yanıtını veren Pirinçci, “Üyelik durumu doğru yani?” sorusuna da ‘Evet’ dedi.

İŞLERİM YOĞUN DİYEREK İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Tolga Pirinçci, 23 Eylül 2023’te gazetemize yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Siyasi partilerden uzak durma ve işime gücüme bakma kararı aldım. Artık ticari hayatıma bakacağım. Uzunca bir süre siyasetten uzak kalmayı düşünüyorum. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda da görevim var ve burada da pek siyaset olmaz. Partime küskünlüğüm ve parti yönetimiyle her hangi bir problemim yok. İl Başkanımız Ayşegül Hanım çok da sevdiğim bir insandır ve diğer yöneticiler de aynı şekilde. İnsani bağlarımız her zaman için sürecektir”.

Editor: Ali ARASLI