İLGİLİ HABER: KABİNE TOPLANTISI SONUÇLARI-UCUZ TELEFON VE BEDAVA İNTERNET

Türkiye'deki emekliler ve emekli zammı bekleyenler, bugün yapılacak olan Kabine toplantısından çıkacak  sonuçları bekliyor. Kabinede, görüşelecek konuların başında emekliye zam ile öğrencilere vergisiz telefon, bilgisayar ve internet hizmeti geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanacak olan Kabine toplantısında alınan kararlar, bugün akşam saat 20.00'da açıklanacak. 

 İşte 26 Eylül 2023 günü yapılacak Kabine toplantısında gündeme gelmesi muhtemel önemli konular:

FAHİŞ FİYATLARLA MÜCADELE KONUŞULACAK

Son dönemlerde gelen yüksek enflasyon rakamlarıyla birlikte, piyasada oluşan fahiş fiyatlar kabine toplantısının ana gündemini oluşturacak. Zeytinyağı, şeker, çay, un, makarna ve diğer ürünlere gelen zamlarla ilgili konular detaylı olarak ele alınacak. Zamların sebebi olarak görülen dolar / TL kuru, benzin ve motorin fiyatları da Kabine'de değerlendirilecek. 

para

EMEKLİLERİN GÖZÜ ZAM HABERİNDE OLACAK

Son dönemlerde sık sık gündeme gelen emekli zamları da toplantıda masaya yatırılacak. Milyonlarca emeklinin beklediği zamla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan oluşan heyet çalışmalarını devam ettiriyor.

Ayrıca gündemde tutulan konulardan biri de, 7200 günle emekli olamayan bağ-kurlu esnaf. Bağ-kurlu esnaf 9000 günde emekli olurken, bununla ilgili bir düzenleme yapılması da konuşulacak. 

kabine erdoğan

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti

ÖĞRENCİ UCUZ TELEFON VE İNTERNET KULLANACAK

Üniversiteler açıldı ve üniversite öğrencilerinin büyük bölümü hükümet kanadından gelecek olan aylık 10 GB bedava internet ve vergisiz - ucuz cep telefonu haberini bekliyor. Bu konuda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilgili bakanlıklara bir talimat verip çalışmayı tamamlanıp, öğrencilere bu konuda talimat vermesi ve çalışmanın en kısa sürede gençlere duyurulması tasarlanıyor. 

Editör: Ali ARASLI