İBB ekipleri, Üsküdar Meydanı'nın bütünlüğünü bozan kaçak yapıların yıkımına ilişkin çalışmaları sırasında İBB İmar Müdürü Ramazan Gültekin darp edildi.  Son olarak Üsküdar sahilindeki bir kaçak kafeyi yıkmak için harekete geçen ekipler saldırıya uğradı. Çıkan arbedede İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten darbedildi. İddiya göre yıkımı gündemde olan kafe sahipleri, İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten'in üzerine yürüdü. Gülten, kafe sahipleri tarafından darbedildi. Saldırı sonrası basına yansıyan fotoğraflarda Gülten'in burnunun kanadığı görüldü. 

Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı


İBB Genel Sekteret Yardımcısı Murat Yazıcı, "Bugün bir arkadaşımız darp edildi. Hukuk mecrasında alınan kararları takip ediyoruz ve bütün kamu kurumlarında bu konuda destek bekliyoruz. 2 yıldır tahliye için kaymakamlıklar üzerinden yürütmek zorunda olduğumuz işlemler yürümedi. Bu yüzden encümen kararıyla yıkım işlemine geçtik. İlgili ilçe kaymakmlığı 2 yıldır tahliye süreciyle ilgili bilgi vermedi. Bu tebligatlar dahi 2 yıl içinde yapılmadı ve başka bir usulle devam ettik ve yürütmeyi durdurmayı gerektirecek hiçbir konu yok. Bugün itibariyle yıkım gerçekleşecek" dedi. 

Editör: TE Bilişim