Özgür Özel'in CHP Genel Başkanı olmasının ardından Barış Yarkadaş aktif gazeteciliği bıraktı. TV100'de konuşan Yarkadaş, "Cevap veriyorum. Ve saat 23:49 itibariyle söz verdiğim üzere aktif gazeteciliği bırakıyorum" dedi. 

Metin Uca hayatını kaybetti! Yakılarak ölmek istiyorum sözü gündeme getirildi Metin Uca hayatını kaybetti! Yakılarak ölmek istiyorum sözü gündeme getirildi

Ben kamuoyuna verdiğim sözü tutuyorum. TV100 ekranlarında merak edilen soruya yanıt veriyorum. Saat 23:49 itibariyle söz verdiğim üzere aktif gazeteciliği bırakıyorum. Bu kararımı bugün TV100'ün genel yayın yönetmeni Ali Can Değer'e de bildirdim. Program Koordinatörü Mustafa Aşçıoğlu geldi. Program müdürümüz Bülent Yılmaz'la da konutum. Aktif gazeteciliği bırakacağımı ve 29 milyon insan video izlemişse ben bunu unutturmam" dedi. 

İLGİLİ HABER: Barış Yarkadaş: Eşek gibi anırırım diyen gazeteci sözünü tutsun

BARIŞ YARKADAŞ KİMDİR?

Karslı bir ailenin çocuğu olan Barış Yarkadaş, 2 Ağustos 1974'te Zülfiye ve Rasim Yarkadaş'ın oğluydu. İlk ve orta öğrenimini Kars’ta tamamladı. 1988 yılında ailesiyle birlikte İstanbul’un Üsküdar ilçesine yerleşti. Lise öğrenimini Sultanahmet Matbaa Meslek Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. 

2015 Türkiye genel seçimlerinde 25 ve 26.dönem İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

TV100'de program yapan Yarkadaş, 6 Kasım 2023 saat 23:50'de gazeteciliği bıraktı.